Wyszukaj w serwisie
przepisy porady dieta Show-biznes od kuchni produkty kuchnia smakoszy quizy
Smakosze.pl > Produkty > Zanim kupisz truskawki lepiej zobacz to nagranie. Unikniesz gorzkiego rozczarowania
Katarzyna Rachańska
Katarzyna Rachańska 10.06.2024 09:56

Zanim kupisz truskawki lepiej zobacz to nagranie. Unikniesz gorzkiego rozczarowania

truskawki
Fot. IG/panparagon

Sezon na truskawki w pełni. Kupujemy te owoce na straganach, targowiskach, ale też w dyskontach. Niestety tam może czekać nam niemiłe zaskoczenie, które jest przeważnie widoczne już na pierwszy rzut oka. O co dokładnie chodzi?

Truskawki, czyli pyszne i zdrowe

W Polsce sezon na truskawki trwa zwykle od maja do końca czerwca. Mówi się, że najlepsze i najbardziej wartościowe owoce kupimy w czerwcu. Na straganach, bazarkach, targowiskach i w dyskontach nie brakuje truskawek. Chętnie kupujemy te owoce ze względu na ich smak, ale też witaminy.

Jedzenie truskawek dostarcza nam witaminy C i K. Można właściwie bezkarnie zajadać się tymi pysznymi owocami, bo w 100 g mają zaledwie 28 kalorii. Spożywanie truskawek stymuluje pracę wątroby, pęcherzyka żółciowego i nerek. Truskawki pomagają schudnąć i dobrze wpływają na nasz układ krążenia.

truskawki
Fot. Canva/snark
To najlepsze racuchy, jakie kiedykolwiek jadłam. Mięciutkie w środku i chrupiące na zewnątrz

Co się dzieje z truskawkami w dyskontach?

Miejsc, w których możemy nabyć truskawki, jest naprawdę sporo. Wielu z nas wybiera bazarki, inni kupują te owoce w dyskontach. Jednak tu może czekać nas niemiła niespodzianka. Standardowa łubianka z truskawkami powinna zawierać kilogram tych lubianych owoców. Jednak już na pierwszy rzut oka widać, że jest ich znacznie mniej.

Filmik, który opublikował na Instagramie Pan Paragon, zaskakuje, ale też pokazuje to, z czym możemy spotkać się w wielu dyskontach. W niektórych łubiankach truskawek jest niewiele. W opublikowanym filmiku pada pytanie:

Czy ludzie sobie podjadają podczas zakupów? Czy dokładają do swojej łubianki, żeby mieć ich więcej? Ktoś coś widział? Ktoś coś wie?

Łatwo domyślić się, że tam gdzie jeden sobie dokłada, drugi traci…

Znikające truskawki z łubianek

Do łubianki może zmieścić się nawet ponad 2 kg truskawek. Jednak sprzedaje się łubianki, które zawierają kilogram owoców. Tyle przynajmniej w teorii, bo w praktyce jak widać w filmiku opublikowanym na Instagramie Pan Paragon, widać, że w łubiankach jest bardzo mało owoców.

Jednocześnie Pan Paragon poleca darmową aplikację do porównania cen truskawek. Czy spotkaliście się w dyskontach z podobną sytuacją jak w filmiku? Czy brakowało owoców w łubiankach? Pisaliśmy o tym, jak zrobić zielony makaron z koperku i jajka. Podawaliśmy przepis na zupę, która jest smaczna i lubiana szczególnie na Śląsku. 

Źródło: IG/panparagon

Zdjęcia: screen IG/panparagon