Wyszukaj w serwisie
przepisy porady dieta Show-biznes od kuchni produkty kuchnia smakoszy quizy
Smakosze.pl > Porady > Zapomnij o ślimakach grasujących w ogródku. Szklanka tego napoju rozprawi się z nimi raz-dwa
Katarzyna Rachańska
Katarzyna Rachańska 11.06.2024 14:16

Zapomnij o ślimakach grasujących w ogródku. Szklanka tego napoju rozprawi się z nimi raz-dwa

pułapka na ślimaki
Fot. Canva/Ines Carrara, HildaWeges

Ślimaki potrafią dać się we znaki. Niszczyły kwiaty i inne rośliny w moim ogródku. Jednak w końcu znalazłam sposób na te szkodniki. Szklanka płynu, który zawsze mam w kuchni, pomogła mi pożegnać tych nieproszonych gości.

Skuteczny sposób na ślimaki

Ślimaki niszczyły rośliny w przydomowym ogrodzie. Kwiaty i warzywa były przez nie poobgryzane. Nie wiedziałam, co z tym fantem zrobić. Ślimaki uszkadzały rośliny głównie nocą i nad ranem. Szkód było dużo, dlatego postanowiłam działać. 

Dowiedziałam się, co może rozwiązać problem ze ślimakami. Przydatne okazały się nie środki chemiczne, a naturalne. Mowa o napoju, który niemal każdy z nas ma w swojej lodówce. Do pułapki na ślimaki wykorzystałam mleko i trochę wody. Ten sposób okazał się skuteczny. 

ślimak
Fot. Canva/Alexas_Fotos
Chajzer obraził Książula za niepochlebną recenzję. Odpowiedź youtubera nie pozostawia wątpliwości

Jak przygotować pułapkę na ślimaki?

Do przygotowania pułapki na ślimaki potrzebujesz:

  • pusty szklany słoik
  • mleko
  • woda

Do pustego słoika wlej trochę mleka i wody. Wykop w ogrodzie mały dołek i wstaw tam słoik. Musisz odczekać kilka godzin, by przekonać się, jaki efekt daje ten sposób. W miarę upływu czasu pułapka będzie zwabiać do siebie kolejne ślimaki.

Zwierzęta wabione zapachem mleka będą po kolei wchodzić do naczynia. Potem wystarczy taki pojemnik wynieść z dala od ogródka. Jeśli twój problem ze ślimakami jest duży, postaraj się o naczynie odpowiedniej pojemności.

Słoik z mlekiem i wodą najlepiej przygotować wieczorem. Potem trzeba go zostawić na noc w ogrodzie. O tej porze ślimaki najczęściej atakują rośliny. Zamiast słoika można użyć innego szklanego lub plastikowego naczynia. 

Inne sposoby na ślimaki w ogrodzie

Wśród ślimaków najbardziej uciążliwe dla ogrodników są pomrowy. Podgryzają liście, niszczą kwiaty, pędy i łodygi. W wyniku takich działań rośliny giną. Jednak dzięki sposobowi z mlekiem i wodą można zahamować ten proces. Innym sposobem na zwalczenie ślimaków w ogrodzie są drożdże i woda.

 Zrób z nich mieszankę i wlej do słoika lub butelki. Warto też wiedzieć, że ślimaki nie lubią zapachu majeranku, szałwii, rumianku i cząbru. Można posadzić te zioła. W ten sposób szkodniki będą omijać nasz ogród szerokim łukiem. Pisaliśmy o tym, jak zrobić ogórki kiszone z przepisu siostry Anastazji. Podawaliśmy przepis na pyszne śniadanie, które zrobisz z chleba. 

ślimak
Fot. Canva/ArtStudio Images

Źródło: mojegotowanie.pl