Wyszukaj w serwisie
przepisy porady dieta Show-biznes od kuchni produkty kuchnia smakoszy quizy
Smakosze.pl > Produkty > Znana zielarka bije na alarm. Ten miód to najgorszy możliwy wybór
Maciej Jurczyk
Maciej Jurczyk 10.07.2024 10:17

Znana zielarka bije na alarm. Ten miód to najgorszy możliwy wybór

Miody i Ewa Kozioł
Fot. Canva/D-Ozen; Instagram/zielonyzagonek

Miód to najlepszy naturalny produkt do słodzenia. Jak się jednak okazuje, nie każdy jest tak samo zdrowy. Przed niektórymi miodami ostrzega znana zielarka, która wskazała także, czym powinniśmy się kierować podczas zakupów. Już nigdy nie dasz się oszukać. 

Zielarka ostrzega

Ewa Kozioł jest znaną zielarką z mediów społecznościowych, gdzie pod nazwą Zielony Zagonek dzieli się radami na temat odżywiania i zdrowia. Wielu jej ufa, ponieważ jest dyplomowaną zielarką, co oznacza, że ma w tym zakresie stematyzowaną wiedzę. Jakiś czas temu opublikowała nagranie, w którym ostrzega przed niektórymi produktami.

Okazało się, że nią każdy miód jest tak samo naturalny i zdrowy. Zielarka powiedziała, jakich miodów powinniśmy unikać, a w dodatku wskazała, czym powinniśmy się kierować podczas zakupów. 

pasieka.jpg
Fot. Canva/3000RISK
Tę sałatkę robię dosłownie co kilka dni. Jest lepsza od jarzynowej i sprawdza się na każdą okazję

Na ten miód uważaj

Miód dostępny w sklepach na etykietach ma umieszczony napis, który informuje, że dany produkt pochodzi z Unii Europejskiej lub jest spora jej obszaru. Zielarka w nagraniu umieszczonym na swoim profilu ostrzega właśnie przed tym drugim. Mówi wprost, takie miody mogą poważnie zaszkodzić.

Miody spoza Unii Europejskiej mogą zawierać szkodliwe dla nas pyłki kwiatowe, które są po prostu trujące, z roślin trujących nieobecnych w dużych ilościach w naszym kraju, na przykład rododendronów. Dodatkowo pszczelarze, którzy tam mieszkają, mogą używać zakaźnych przez UE leków i antybiotyków - tłumaczy dokładnie zielarka.

Jakiś miód trzeba jednak wybrać. Ekspertka radzi, aby zawsze sięgać po lokalne produkty. Miód prosto z pasieki jest o wiele lepszym wyborem. 

Dlatego zawsze lepiej sięgać po lokalne miody od lokalnych dostawców - dodaje Ewa Kozioł. 

Nie kieruj się ceną

Cena jest dla nas wszystkich pewnego rodzaju wyznacznikiem, to pieniądze oddziałują na naszą wyobraźnię najbardziej. Bardzo często kierujemy się nią podczas zakupów i nie zawsze prowadzi to do czegoś dobrego. Właśnie tak jest w przypadku miodu. Ten najtańszy pochodzi z Chin, ale niestety właśnie on ma też najniższą jakość. W dodatku producenci miodów z tamtego zakątku świata dodają syrop ryżowy, a nie powinien w ogóle znaleźć się w miodzie. Dlatego lepiej postawić na te nieco droższe, ale lokalne wyroby. A ty skąd kupujesz miód? Sprawdź, jak wyczyścić kurki oraz poznaj sposób na szybki obiad.

miód .jpg
Fot. Canva/alexey_ds