Wyszukaj w serwisie
przepisy porady dieta Show-biznes od kuchni produkty kuchnia smakoszy quizy
Smakosze.pl > Porady > Biedronka wydłuża godziny pracy w niedzielę handlową. Przygotowała też niespodziankę
Przemysław Bociąga
Przemysław Bociąga 23.03.2024 10:36

Biedronka wydłuża godziny pracy w niedzielę handlową. Przygotowała też niespodziankę

biedronka sklep
fot. Marek BAZAK/East News

Odkąd obowiązuje zakaz handlu w niedziele, każdego roku mamy tylko kilka okazji, by tego dnia zrobić duże zakupy. Nadchodząca przed Wielkanocą będzie jednak szczególna. I to z kilku powodów.

Biedronka czynna w niedzielę

24 marca 2024 przypada Niedziela Palmowa. Jest to też niedziela handlowa zgodnie z zasadą, że z zakazu handlu w niedziele wyłączone są te poprzedzające większe święta i dłuższe okresy wolnego. Biedronki będą więc czynne.

Jednak możemy tego dnia spodziewać się dużego obłożenia sklepów. Możliwość zrobienia przedświątecznych zakupów to tylko jeden z powodów. Po świętach wraca też VAT na żywność, dlatego to ostatnie dni, by zrobić zakupy w niższej cenie.

wnętrze sklepu
fot. Canva
Wlewam jajka do chleba i dodaję resztę składników. Ten przepis to hit

Przedłużone godziny pracy

Jeronimo Martins Polska, firma operująca siecią biedronek, podjęła więc decyzję. Wydłużone zostaną godziny niedzielnej pracy sklepu. Sieć poinformowała, że w niedzielę 24 marca 2024 sklepy Biedronka czynne będą do godziny 22, a nie jak zazwyczaj – do 20.

Przez te dwie godziny będą dodatkowo obowiązywać promocje na najpopularniejsze przed Wielkanocą produkty. Chodzi zapewne o przyciągnięcie klientów właśnie w tym czasie, by rozładować tłumy.

Od pewnego czasu mówi się o możliwych problemach tego dnia. Media donoszą, że sklepy zatrudniają nie dość personelu, by obsłużyć zwiększony ruch ludzi. Wstrzymywane mają być urlopy dla pracowników.

Promocje w weekend w Biedronce

Skrócenie kolejek w biedronkach jest zaś ważne, bo w dalszym ciągu dyskonty różnych marek są najtańszą opcją większych zakupów. Zwłaszcza, że sieć przygotowała dodatkowo liczne promocje na ostatni weekend przed Wielkanocą.

Wśród objętych akcją produktów są najbardziej popularne przedświąteczne towary. I tak, na przykład, do kupionego majonezu marki własnej Biedronki Madero drugi dostajemy gratis. Połowę ceny zapłacimy też za drugie opakowanie mąki, produkty rybne, kawę czy papier kuchenny.

Biedronka chce też chyba, byśmy spędzili święta pod znakiem drobiu – o połowę obniżyła na weekend cenę tuszy kaczki i piersi z kurczaka. Tanieją winogrona i banany, a także masło w ciekawej ofercie 3+3 gratis. Zważywszy, że zbliżają się święta, nie jest to w wielu domach zakup na wyrost.

Wypróbuj też przepis na pieczony schab z warzywami i dowiedz się, jak tanio przygotować święta w dyskoncie.

regały sklepowe
fot. Canva