Bieszczadzkie racuchy znacznie różnią się od tradycyjnych. Niebywałe, z czego się je robi
Racuchów nie odmówi sobie niejeden smakosz. Dziś przedstawiamy wam prosty przepis na wyjątkową odsłonę bieszczadzką. Do ciasta zamiast jabłek dodaje się startą na tarce dynię. Dzięki niej masa jest delikatna i przyjemnie słodka po usmażeniu. Spodoba się nawet najbardziej wybrednym. Spróbujecie?
Racuchy w wersji bieszczadzkiej wprost rozpływają się w ustach. Słodkie placki przyrządzane z dodatkiem tartej dyni są przyjemnie słodkie, a przy tym nieziemsko pachną. Musicie ich skosztować.
Przepis na wyborne bieszczadzkie racuchy
Składniki:
2 jaja
600 g dyni
360 g zsiadłego mleka
480-640 g mąki pszennej
2 łyżeczki sody oczyszczonej
szczypta soli
olej rzepakowy do smażenia
Do podania:
cukier puder
cynamon lub kakao
Jak usmażyć bieszczadzkie racuchy? Rarytas z dodatkiem dyni jest prosty w przygotowaniu
Dynię obieramy ze skórki i oczyszczamy z pestek. Ścieramy ją na tarce o niezbyt dużych oczkach. Warzywo umieszczamy w większej misce, po czym łączymy je ze zsiadłym mlekiem, jajkami, solą, sodą oczyszczoną oraz mąką.
Jeśli użyty nabiał jest dość rzadki, konieczne może być dodanie dodatkowej ilości pszennego produktu. Ciasto po wymieszaniu powinno wyjść bardzo gęste. Na patelni rozgrzewamy olej, a następnie przy pomocy łyżki formujemy niezbyt grube racuchy.
Smażymy je na ciemnozłoty kolor z obu stron. Podajemy z wybranymi dodatkami, uprzednio osuszając je z nadmiaru tłuszczu. Smacznego.
Na naszej stronie znajdziecie inne przepisy na pyszne racuchy. Polecamy jesienną odsłonę z dodatkiem śliwek węgierek. Być może spodoba wam się też soczysta wersja z brzoskwinią.
Artykuły polecane przez Redakcję Smakoszy:
Przygotowujesz kluski śląskie metodą 1:4? Tylko tak masz gwarancję, że wyjdą idealne
Podkarpacka banianka, czyli zupa z dyni bije na głowę wymyślne kremy. Prosto i smacznie
Cała prawda o czarnej końcówce banana. Już wiadomo, czy można ją jeść