Smakosze.pl
wegetariańskiego deluxe (4)

to_csa, Getty Images Signature

Burza po wpisie dotyczącym uwielbianych napojów

20 Czerwca 2021

Autor tekstu:

Adam Moskal

Udostępnij:

Większość z nas z pewnością nie pozwala swoim dzieciom na picie piwa bezalkoholowego, lecz pewna internautka miała co do tego wątpliwości. Pani Magda pokłóciła się ze swoją teściową, która uważała, że nic się nie stanie, jeśli dziecko napije się trochę bezalkoholowego piwa. Na platformie "dziejesie" zapytała się więc innych co o tym myślą - praktycznie wszyscy przyznali pani Magdzie rację.

Dzieci nie mogą pić alkoholu - wpływa on na ich rozwój i zdrowie, przez co w przyszłości mogą mieć poważne problemy zdrowotne. Wie o tym każdy, w końcu podawanie alkoholu nieletnim jest karalne.

Piwo bezalkoholowe najczęściej jest wybierane przez ludzi, którzy chcą się cieszyć smakiem piwa, jednak nie mogą spożywać alkoholu. Czy dzieci mogą je pić? Przed takim dylematem stanęła pani Magda, która wystosowała powyższe pytanie w sieci.

Dalsza część tekstu znajduje się poniżej:

Piwo bezalkoholowe, a dzieci

Pani Magda pojechała na rodzinnego grilla wraz z mężem i siedmioletnim synem. Jej mąż pił piwo 0 proc. ponieważ prowadził samochód. Gdy chłopiec zauważył co jego tata ma w ręku, natychmiast chciał tego spróbować.

Para natychmiast mu odmówiła, lecz do rozmowy nagle dołączyła się teściowa kobiety i powiedziała, że nic mu się nie stanie i żeby mu pozwolili. Sytuacja szybko eskalowała i prawie doszło do kłótni.

rosół

Co warto dodać do rosołu, by podkręcić jego smak?

CZYTAJ DALEJ

- Serio? Tego uczymy dzieci? Pokłóciłyśmy się prawie, a ja już sama nie wiem, czy nie przesadzam. Dajecie dzieciom spróbować piwo bezalkoholowe? - napisała na na platformie "dziejesie" pani Magda.

Reakcja internautów nie jest jednomyślna

Większość z nich podziela zdanie pani Magdy i uspokajają ją mówiąc, że nie przesadziła i sami by zrobili dokładnie to samo na jej miejscu. Nie zabrakło jednak kilku ludzi o przeciwnych przekonaniach, którzy uważali, że piwo bezalkoholowe mogą bez problemu pić dzieci.

Jeśli chcesz dowiedzieć się czegoś więcej, zajrzyj do innych naszych newsów. W tym artykule pokazujemy jak wykorzystać pestki po czereśniach, jako remedium na bolące stawy. Ten tekst wyjaśnia, czy można pić kawę w trakcie dużych upałów.

Według psycholog Marty Kołackiej, która rozmawiała z portalem parenting.pl, podawanie dzieciom piwa bezalkoholowego nie jest dobrym pomysłem. Według niej nasi podopieczni mogą wytwarzać odruchy, które w najgorszym wypadku mają szansę na doprowadzenie do alkoholizmu.

Choć prawnie piwo bezalkoholowe może być spożywane przez nieletnich, zdrowy rozsądek nakazuje, aby im tego nie umożliwiać. Według ekspertów taki napój powinien zostać zarezerwowany jedynie dla dorosłych.

wegetariańskiego deluxe (6)

Źródło: Sergei Chuyko, Getty Images

Artykuły polecane przez Redakcję Smakoszy:

źródło: parenting.pl

Zapraszamy na nasz Instagram

Podobne artykuły

Zdrowie

Czego nie należy pić podczas upałów?

Czytaj więcej >

Zdrowie

Za co gwiazdy pokochały sok z selera?

Czytaj więcej >

Zdrowie

Piorunujące zalety napoju z liści laurowych i cynamonu

Czytaj więcej >

Zdrowie

Eksperci przestrzegają przed piciem w upały mocno schłodzonych napojów

Czytaj więcej >

Zdrowie

Dlaczego warto jeść mizerię?

Czytaj więcej >

Zdrowie

Niezwykły przepis na napój na bazie soku z cytryny

Czytaj więcej >