Wyszukaj w serwisie
przepisy porady dieta Show-biznes od kuchni produkty kuchnia smakoszy quizy
Smakosze.pl > Porady > Całe życie źle odcedzałam makaron. Te 2 patenty są niesamowite, każdy powinien je znać

Całe życie źle odcedzałam makaron. Te 2 patenty są niesamowite, każdy powinien je znać

odcedzanie makaronu
YouTube/@WebspoonPL

Czy prawidłowo odcedzacie makaron? Każdy pewnie powie, że tak. Jednak, gdy poznacie te 2 patenty, może się okazać, że całe życie źle to robiliście. Te sposoby ułatwią wam życie w kuchni.

Czy odcedzanie makaronu może być problemem?

Makaron często wykorzystujemy w kuchni. Dodajemy go do zup, sałatek, zapiekanek i przyrządzamy na jego bazie inne smaczne dania. Jedno, co łączy rozmaite potrawy, jest to, że makaron trzeba odcedzić. Gdy leży zbyt długo w wodzie, mięknie i traci na smaku oraz na wartości. 

Odcedzanie makaronu wydaje się banalnie proste. Pytanie o to, czy prawidłowo odcedzamy makaron, może być odbierane jako niedorzeczność. Jednak warto się nad nim zastanowić. Gdy poznacie dwa patenty na odcedzanie makaron, może się okazać, że do tej pory źle to robiliście. Tak właśnie było ze mną.

odcedzanie makaronu
YouTube/@WebspoonPL
Żaden makowiec i piernik. To ciasto jest 100 razy lepsze, nikt nigdy nie kończy na jednym kawałku

Patenty na odcedzanie makaronu

Zwykle do odcedzania makaronu używamy durszlaka. Stawiamy go w zlewie i wylewamy wodę oraz makaron. Można użyć też sita, a sposób działania jest zwykle ten sam. Wiele osób w ten właśnie sposób postępuje z makaronem przed wykorzystaniem go do różnych potraw. 

Jednak okazuje się, że można inaczej odcedzić makaron. Jak to zrobić? Pierwszy patent polega na włożeniu sita w garnek z makaronem. Sitkiem przytrzymujemy makaron i wylewamy wodę z garnka. W ten sposób makaron zostanie porządnie odcedzony z wody i nam nie wypadnie do zlewu. 

Patenty ułatwiają nam życie w kuchni

Warto też skorzystać z drugiego patentu podczas odcedzania makaronu. Tutaj sito wykorzystamy już na etapie gotowania. Wkładamy go w garnek, wsypujemy makaron i wlewamy wodę, tak, by makaron by nią przykryty. Makaron gotuje się w sitku.

Po ugotowaniu wystarczy wyjąć je z garnka i w ten sposób odcedzić makaron. Dzięki tym sposobom makaron nam nie wypadnie z garnka, nie poparzymy się wrzątkiem i cały proces odcedzania pójdzie nam niezwykle sprawnie. Warto wykorzystać te patenty w swojej kuchni. Pisaliśmy o znakomitej sałatce z makaronem i kurczakiem. Radziliśmy, jak przyrządzić szybki makaron dla całej rodziny z przepisu Emiliano Castagna.

Zdjęcie wyróżniające pochodzi z kanału „Webspoon.pl” na platformie YouTube.

odcedzanie makaronu
YouTube/@WebspoonPL