Smakosze.pl

Canva / tornado98

Całe życie źle odcedzałeś makaron. Ten patent bije inne na głowę

18 Marca 2023

Autor tekstu:

Aleksandra Proch

Każdy kucharz choć raz w życiu gotował makaron. A jak gotował, to i musiał odcedzić. Niemałym zaskoczeniem będzie fakt, że większość z nas źle się do tego zabiera. Od dziś zapominamy o wylewaniu pasty na durszlak.

Jak najlepiej odcedzać makaron?

Odcedzanie ugotowanego makaronu nie wydaje się niczym trudnym. Ot, wkładamy do zlewu durszlak i wylewamy na niego zawartość garnka. Sposób niby jest skuteczny, jednak niezbyt wygodny. Podczas jego stosowania poszczególne kluski łatwo mogą chybić i trafić do zlewu zamiast w durszlak.

Na szczęście jest znacznie prostszy sposób na odcedzanie makaronu. Kiedy go wypróbujesz, już nigdy nie zrobisz tego inaczej. Ten patent jest po prostu genialny. Nie bez powodu tak szybko podbił serca internautów.

Bosacka porównuje grejpfruty

Bosacka wzięła 2 grejpfruty i przekroiła na pół. Dała wszystkim cenną radę

CZYTAJ DALEJ

Odcedzanie makaronu nigdy nie było prostsze

Na YouTube pojawił się niezwykłe sposób odcedzania makaronu. Warunkiem jego wykorzystania jest posiadanie durszlaka dopasowanego średnicą do garnka, lub odrobinę od niego większego. Jeśli masz taki zestaw w domu, szybkie i skuteczne odlewanie makaronu tylko czeka na wypróbowanie. Na czym dokładnie ono polega?

Garnek z ugotowanym makaronem zdejmij z ognia. Następnie nakryj go durszlakiem tak, aby jego wypukła część znalazła się wewnątrz naczynia. Złap stabilnie rączki durszlaka i garnka, odwróć całość na zlewem i już, gotowe. Z tą metodą masz pewność, że żaden krnąbrny makaron nie poucieka na boki.

Co jeszcze warto wiedzieć przy gotowaniu makaronu?

Aby mieć do zjedzenia idealny makaron, nie wystarczy jedynie sprytne odcedzenie. Przede wszystkim należy umiejętnie go ugotować. Poniżej przedstawiamy podstawowe zasady w tym temacie.

Makaron do gotowania musi mieć odpowiednią ilość wody. Na każde 500 g pasty przypadać powinno 5 litrów płynu. W związku z tym nasz makaron gotujemy także w garnku o odpowiedniej objętości. Zbyt duża ilość produktu w zbyt małej przestrzeni sprawi, że nie będzie smakował on dobrze.

Do gotowania makaronu niezbędna jest także sól. Na każde 1000 ml wody dosypujemy 1 łyżeczkę. Sól ma za zadanie nie tylko poprawę smaku potrawy. Przyprawa odpowiada także za równomierne gotowanie.

Makaron wrzucamy do wrzącej osolonej wody. Dzięki temu jego powierzchnia będzie miała odpowiednią teksturę. Podczas gotowania absolutnie nie zmniejszamy ognia. Temperatura wody powinna być stała.

Gotujący się makaron należy dwukrotnie zamieszać. Pierwszy raz zaraz po wrzuceniu do garnka i drugi- w trakcie gotowania. Dzięki temu poszczególne jego części nie posklejają się między sobą. Tak ugotowany makaron gotowy jest do odcedzenia i podania. Czy skusilibyście się na makaron przyrządzony w tak kontrowersyjny sposób ? Znamy całą prawdę o gotowaniu pasty z dodatkiem oleju .

Źródło: YouTube @AmazedWithTaste

Naleśniki na śmietanie kremówce

To najlepszy patent na naleśniki, są pyszne i aksamitne. Sekret tkwi w 1 dodatku

CZYTAJ DALEJ
Naleśniki Roberta Makłowicza

Makłowicz wlewa do naleśników szklankę gęstego napoju. To ulubiony patent babć

CZYTAJ DALEJ

Tagi:

Podobne artykuły

Porady

Czym się różni żurek od białego barszczu? 1 detal jest najważniejszy
Czytaj więcej >

Porady

Czy trzeba solić warzywa na sałatkę jarzynową? Mało kto zna tę zasadę
Czytaj więcej >

Porady

Jak uratować mętny, nieapetyczny rosół? Prosty patent zadziała od razu
Czytaj więcej >

Porady

Jak zrobić kremowy sernik, który nigdy nie pęka? Kluczowy jest 1 detal
Czytaj więcej >

Porady

Wyszedł rzadki i zwarzony? Nie wylewaj, domowy majonez da się uratować
Czytaj więcej >

Porady

Najlepsi kucharze wlewają do żurku ocet. Powód nie mieści się w głowie
Czytaj więcej >
Aleksandra Proch

Redaktorka portalu Smakosze.pl. Gotować lubiłam od najmłodszych lat, kiedy to z ochotą pomagałam mamie w kuchni. Nowe smaki chętnie odkrywam w czasie wakacyjnych wojaży. W wolnych chwilach zajmuję się muzyką oraz jeżdżę na rowerze górskim. Chcesz się ze mną skontaktować? Napisz adresowaną do mnie wiadomość na mail [email protected]

Chcesz się ze mną skontaktować?

Napisz adresowaną do mnie wiadomość na mail: [email protected]