Wyszukaj w serwisie
przepisy porady dieta Show-biznes od kuchni produkty kuchnia smakoszy quizy
Smakosze.pl > Porady > Co zrobić, żeby ogórki kiszone nie były puste w środku? Wystarczy przestrzegać kilku zasad

Co zrobić, żeby ogórki kiszone nie były puste w środku? Wystarczy przestrzegać kilku zasad

Ogórki kiszone puste w środku
canva/Rouzes

Zastanawialiście się kiedyś, co zrobić, żeby ogórki kiszone nie były puste w środku? Okazuje się, że wystarczy zadbać o jedną tylko kwestię. Jeśli ukisicie warzywo od razu po zakupie, wyjdzie doskonałe w smaku, a wewnątrz nie będzie dziur. Zdradzamy, co jeszcze może przyczynić się do sukcesu podczas przyrządzania rarytasu.

Ogórki kiszone lubi wielu smakoszy. Część z was pewnie też przygotowuje je w domu. Jeśli kiedykolwiek zdarzyło wam się, że wyszły puste w środku, przy kolejnej próbie ich przyrządzenia zadbajcie o zakup świeżych warzyw.

Wiemy, co zrobić, żeby ogórki kiszone nie były puste w środku? Ważny jest jeden detal

Nawet najlepsza receptura nie pomoże, jeśli wybierzemy złe warzywa. Do kiszenia nadają się tylko ogórki świeże i niezbyt duże. Jeśli zaopatrzymy się w produkt, który już trochę czasu poleżał, dziury w rarytasie będą niemalże gwarantowane.

Dobrze jest nabyć warzywa od rolnika. Ekologiczne ogórki od sprawdzonego dostawcy będą zdecydowanie lepszym wyborem niż te, kupione w markecie, których pochodzenia i stanu najprawdopodobniej nie będziemy znali.

Eksperci od kiszenia polecają zaopatrzenie się w ogórki śremskie, zwracając uwagę na fakt, że mają odpowiednie rozmiary, kształt oraz smak. Ze względu na ich odpowiedni kształt i smak. Inne nadające się do kiszenia warzywa rozpoznamy po szorstkiej skórce — im więcej nierówności będzie miała, tym lepiej.

Co jeszcze jest istotne w kiszeniu ogórków?

Bardzo ważne w przygotowaniu smacznego rarytasu jest staranne upakowanie warzyw w słoikach. Nie tylko stare ogórki zaowocują kiszonką z dziurami. Zbyt luźno ułożone egzemplarze też wykażą tendencję do nabywania niepożądanych przestrzeni.

Warto też zadbać o odpowiednią zawartość płynu w ogórkach przeznaczonych do kiszenia. Jeśli zamoczycie je w zimnej wodzie na 1-2 godziny przed kiszenie będą jędrne i elastyczne, a po przygotowaniu bardzo smaczne.

Na naszej stronie znajdziecie pomysły na wykorzystanie ogórków kiszonych. Sprawdźcie zwłaszcza znakomitą recepturę na pastę kanapkową z ich dodatkiem. W cieplejsze dni z kolei znakomicie sprawdzi się nasz chłodnik z kiszonego warzywa.

Wiemy, co zrobić, żeby ogórki kiszone nie były puste w środku
canva/kwasny221

Artykuły polecane przez Redakcję Smakoszy:

Źródło: porady.interia, haps, kuchnia.wp