Wyszukaj w serwisie
przepisy porady dieta Show-biznes od kuchni produkty kuchnia smakoszy quizy
Smakosze.pl > Dieta > W jakich sytuacjach lepiej nie jeść czosnku?
Monika Dec
Monika Dec 13.02.2021 01:00

W jakich sytuacjach lepiej nie jeść czosnku?

czosnek
pixabay.com/congerdesign

Czosnku powinny unikać również osoby ze zbyt niskim ciśnieniem, ponieważ duża ilość czosnku może niestety jeszcze pogorszyć ten stan.

Ciężko wyobrazić sobie naszą kuchnię bez czosnku. Warzywo jest doskonałym dodatkiem do wielu potraw. Samo w sobie również zachwyca licznymi walorami zdrowotnymi, dlatego w sezonie zimowym robi się z niego lecznicze syropy.

Spożywanie czosnku powinny także ograniczyć kobiety w ciąży. Na stronie zywienie.abczdrowie czytamy, że u pań, które zbliżają się do terminu porodu, duże ilości czosnku mogą stwarzać ryzyko przedwczesnego porodu lub powikłań podczas akcji porodowej.

Pamiętaj, podany artykuł nie jest poradą lekarską, w przypadku wszelkich wątpliwości związanych ze swoim stanem zdrowia, skonsultuj się z odpowiednim specjalistą.

W jakich sytuacjach lepiej zrezygnować z czosnku?

Warzywo nie jest też zalecane, gdy chorujemy na cukrzycę. O ile jeden ząbek od czasu do czasu raczej nam nie zaszkodzi, już ich większa ilość może spowodować niechciane konsekwencje.

Szukasz innych informacji na temat czosnku? Polecamy na nasz artykuł na temat kiszonej odsłony tego warzywa oraz prosty trick na obranie tego warzywa.

źródło: przyjazny dietetyk/ zywienie. abczdrowie

Bardzo bogaty skład czosnku może kolidować z przyjmowaniem leków. Gdy czeka nas kuracja, lepiej zapytajmy się lekarza o lekarza o możliwość konsumpcji tego warzywa  potwierdzając w ten sposób, że nie dojdzie do niepotrzebnych interakcji ze składnikami leków.

Niestety, zdarzają się sytuacje, w których lepiej zrezygnować z czosnku lub mocno ograniczyć jego spożywanie, chodzi oczywiście o nasze zdrowie i dobre samopoczucie.

Czosnek nie jest również polecany osobom, które mają wrażliwy żołądek. Powód? Duże ilości tego warzywa niestety mogą podrażniać śluzówkę żołądka oraz powodować bóle w przełyku.

Artykuły polecane przez Redakcję Smakoszy:

undefined

Zapraszamy na nasz Instagram

Tagi: Czosnek