Smakosze.pl
obraz 2021-06-29 172153

instagram.com/katarzynaszulc_dietetyka

Dietetyczka pokazała jakie posiłki dostają młode matki w szpitalach

29 Czerwca 2021

Autor tekstu:

Adam Moskal

Udostępnij:

Młode mamy na oddziałach porodowych powinny dostawać najlepsze jakościowo jedzenie - niestety polskie szpitale nie mogę tego zaoferować. Dietetyczka udostępniła na swoim Instagramie zdjęcie dwóch kromek chleba, porcji masła i jednego jajka na twardo. Tak wygląda śniadanie kobiet tuż przed lub świeżo po porodzie.

Szpitalne jedzenie od zawsze wywoływało w nas wiele emocji, w końcu często jego jakość, jak i ilość nie pozwalają na najedzenie się, czy dostarczenie odpowiedniej ilości wartości odżywczych. Szczególnie źle karmione są młode mamy.

Kobiety przed porodem oraz zaraz po nim wymagają szczególnej opieki - wysiłek jaki podejmują, jest tak ogromny, że dostarczenie dużej ilości kalorii z pokarmem jest konieczne, dla odpowiedniej pracy ich organizmu.

Dalsza część tekstu znajduje się poniżej:

Jak szpitale karmią młode matki?

Katarzyna Szulc, dietetyk dzieci i karmiących matek postanowiła niedawno zwrócić uwagę na sposób karmienia młodych mam na oddziałach położniczych w polskich szpitalach. Jej wnioski są piorunujące.

Świeżo upieczone mamy same przesyłają zdjęcia do Szulc, aby pokazać jej skale problemu w Polsce. W wielu szpitalach na śniadanie kobiety dostają odrobinę chleba i plasterek szynki - a sama jakość produktów pozostawia wiele do życzenia.

Projekt bez tytułu - 2021-06-29T162418.894

Czy można grillować na plaży?

CZYTAJ DALEJ

- Kolacja o 17, śniadanie o 8 następnego dnia, czyli 15 godzin przerwy między posiłkami. Z głodu nawet spać nie mogłam. To był początek pandemii i niechętnie przekazywano paczki od rodziny. Na dodatek 24 h przed planowanym wywoływaniem porodu nie wolno mi było nic jeść - napisała jedna z obserwujących dietetyczkę.

obraz 2021-06-29 175535

Źródło: instagram.com/katarzynaszulc_dietetyka

Jedzenie na porodówce

Wiele kobiet wyjawia, że gdyby nie paczki przesyłane przez rodzinę, pobyt w szpitalu niechybnie skończyłby się głodowaniem mam. Portal newsy.gotujmy.pl napisał, że tylko 19 szpitali na 58 zgłoszonych posiada certyfikat dobrego żywienia.

Dla niektórych nadzieją mogą być pojedyncze placówki medyczne, które do żywienia swoich pacjentów podchodzą na poważnie. Mimo to cały czas największym problemem jest dostępny na wyżywienie budżet.

Szpitale mają ograniczone fundusze, a ich zasoby często nie wystarczają na inne podstawowe potrzeby - z tego powodu cięcie kosztów objawia się, chociażby oszczędzaniem na kateringu dla pacjentów.

O tym, jak wyglądają posiłki w niemieckich szpitalach, pisaliśmy niedawno w jednym naszych artykułów. Porównaliśmy też jedzenie, jakie otrzymują pacjenci i więźniowie. Jeśli chcesz podzielić się z nami swoim doświadczeniem z posiłkami w szpitalach, koniecznie odezwij się do nas mailowo lub daj znać w komentarzu na naszym profilu na Facebooku.

obraz 2021-06-29 175514

Źródło: instagram.com/katarzynaszulc_dietetyka

Artykuły polecane przez Redakcję Smakoszy:

źródło: newsy.gotujmy.pl

Zapraszamy na nasz Instagram

Podobne artykuły

Produkty

GIS wycofuje partię sezamu łuskanego

Czytaj więcej >

Produkty

Turysta zniesmaczony grillowaniem na plaży

Czytaj więcej >
Arbuz arbuzowi nierówny

Produkty

Jak wybrać idealnego arbuza?

Czytaj więcej >
Biedronka będzie otwarta w niedziele?

Produkty

Czy Biedronka będzie otwarta w niedziele niehandlowe?

Czytaj więcej >

Produkty

Czy handel w niedzielę zostanie zaostrzony?

Czytaj więcej >
Napój przyczynił się do zmian skórnych

Produkty

Okropne konsekwencje po zamówieniu uwielbianego napoju

Czytaj więcej >