Dlaczego przed snem warto wypić napar z rumianku?
Rumianek często pijany jest na uspokojenie lub przy bólach brzucha. Jednak nie każdy zdaje sobie sprawę, że spożyty przed snem, ma zaskakujące działanie. Ułatwia on bowiem wyciszenie się i wspomaga zasypianie. To nie jedyna mikstura, która sprawdzi się tuż przed pójściem spać.
Wiele naparów nazywamy potocznie herbatą, jednym z nich jest herbata rumiankowa. Wypita przed snem wspomaga nasze ciało w niesamowity sposób, pozwala na wyciszenie się i uspokojenie po dniu pełnym wrażeń.
Podobne działanie ma kefir, który w obecnych czasach jest mocno zmarginalizowanym napojem. Wystarczy już szklanka, by odczuć niesamowite efekty.
Dalsza część artykułu znajduje się poniżej filmu:
Napar z rumianku ma niesamowite właściwości
Wielu z nas zmaga się z problemami ze snem czy koncentracją. Owe dolegliwości często wynikają z szybkiego trybu życia, w którym nie zawsze mamy czas wystarczająco długi sen i zdrowe jedzenie. Generalnie jesteśmy bardzo zestresowani i żyjemy w ciągłym pośpiechu.
Wypicie herbaty rumiankowej może pomóc ciału i umysłowi uspokoić się i złapać odpowiedni rytm. Napar z rumianku ma też inne zaskakujące właściwości, np. możemy stosować nawet do inhalacji przy pierwszych objawach przeziębienia.
Herbata rumiankowa od dawna uważana jest za jeden z najzdrowszych naparów dostępnych za gorsze. Jej właściwości odchudzające znane są od dawna. Kwiaty rumianku, które najczęściej wykorzystujemy do zaparzenia, zawierają duże ilości glicyny, substancji, która wpływa na naszą koncentrację czy wagę.
Ma jednak przede wszystkim działanie uspokajające oraz reguluje poziom glukozy we krwi, zmniejszając nasz apetyt.
Aby rumianek pomógł przy problemach z zaśnięciem najlepiej zalać go szklanką wrzątku i odstawić na ok. 15 minut. Napar należy wypić najpóźniej pół godziny przed snem.
Źródło: Canva (Natalie_Corot, Pixabay)
Jaki inny napój warto pić przed snem?
Kefir, czyli gęste sfermentowane mleko, zawiera ogromną ilość dobrych kultur bakterii, które konieczne są do odpowiedniego funkcjonowania naszego organizmu.
Wpływają na odpowiednie przyswajanie wartości odżywczych z pokarmu, regulują nasz apetyt i ułatwiają pozbyć się takich objawów jak niestrawność czy wzdęcia. Jak każdy nabiał kefir może pomóc szybciej zasnąć. Po jego spożyciu poprawia się również jakość naszego snu.
Artykuły polecane przez Redakcję Smakoszy:
Źródło: Apteka Gemini