Smakosze.pl
Jak działa rumianek wypity przed snem?

Canva (C Technical, Pexels)

Dlaczego przed snem warto wypić napar z rumianku?

13 Lipca 2021

Autor tekstu:

Dominika Mika

Udostępnij:

Rumianek często pijany jest na uspokojenie lub przy bólach brzucha. Jednak nie każdy zdaje sobie sprawę, że spożyty przed snem, ma zaskakujące działanie. Ułatwia on bowiem wyciszenie się i wspomaga zasypianie. To nie jedyna mikstura, która sprawdzi się tuż przed pójściem spać.

Wiele naparów nazywamy potocznie herbatą, jednym z nich jest herbata rumiankowa. Wypita przed snem wspomaga nasze ciało w niesamowity sposób, pozwala na wyciszenie się i uspokojenie po dniu pełnym wrażeń.

Podobne działanie ma kefir, który w obecnych czasach jest mocno zmarginalizowanym napojem. Wystarczy już szklanka, by odczuć niesamowite efekty.

Dalsza część artykułu znajduje się poniżej filmu:

Napar z rumianku ma niesamowite właściwości

Wielu z nas zmaga się z problemami ze snem czy koncentracją. Owe dolegliwości często wynikają z szybkiego trybu życia, w którym nie zawsze mamy czas wystarczająco długi sen i zdrowe jedzenie. Generalnie jesteśmy bardzo zestresowani i żyjemy w ciągłym pośpiechu.

Wypicie herbaty rumiankowej może pomóc ciału i umysłowi uspokoić się i złapać odpowiedni rytm. Napar z rumianku ma też inne zaskakujące właściwości, np. możemy stosować nawet do inhalacji przy pierwszych objawach przeziębienia. 

Prosty przepis na marynowane grzyby

Marynowane grzyby wg przepisu Koła Gospodyń Wiejskich

CZYTAJ DALEJ

Herbata rumiankowa od dawna uważana jest za jeden z najzdrowszych naparów dostępnych za gorsze. Jej właściwości odchudzające znane są od dawna. Kwiaty rumianku, które najczęściej wykorzystujemy do zaparzenia, zawierają duże ilości glicyny, substancji, która wpływa na naszą koncentrację czy wagę.

Ma jednak przede wszystkim działanie uspokajające oraz reguluje poziom glukozy we krwi, zmniejszając nasz apetyt.

Aby rumianek pomógł przy problemach z zaśnięciem najlepiej zalać go szklanką wrzątku i odstawić na ok. 15 minut. Napar należy wypić najpóźniej pół godziny przed snem.

Rumianek pomoże szybciej zasnąć

Rumianek pomoże szybciej zasnąć

Źródło: Canva (Natalie_Corot, Pixabay)

Jaki inny napój warto pić przed snem?

Kefir, czyli gęste sfermentowane mleko, zawiera ogromną ilość dobrych kultur bakterii, które konieczne są do odpowiedniego funkcjonowania naszego organizmu.

Wpływają na odpowiednie przyswajanie wartości odżywczych z pokarmu, regulują nasz apetyt i ułatwiają pozbyć się takich objawów jak niestrawność czy wzdęcia. Jak każdy nabiał kefir może pomóc szybciej zasnąć. Po jego spożyciu poprawia się również jakość naszego snu.

Artykuły polecane przez Redakcję Smakoszy:

Źródło: Apteka Gemini

Zapraszamy na nasz Instagram 

Podobne artykuły

Porady

Czy powinno się obierać ogórki na mizerię?

Czytaj więcej >
czy można pić jajka

Porady

Czy można pić surowe jajka?

Czytaj więcej >

Porady

Jak drylować wiśnie lub czereśnie bez drylownicy?

Czytaj więcej >
naleśniki ciasto

Porady

Jak zrobić idealne ciasto na naleśniki?

Czytaj więcej >

Porady

Ukryta funkcja kas samoobsługowych

Czytaj więcej >

Porady

Jak wykorzystać liście chrzanu w kuchni?

Czytaj więcej >