Dlaczego warto pić napar z siemienia lnianego? Ma mnóstwo korzyści
Dlaczego warto pić napar z siemienia lnianego? Napar o charakterystycznej konsystencji kleiku jest źródłem wielu witamin, minerałów, kwasów omega-3 i wielu innych składników, które są niezbędne do prawidłowej pracy całego organizmu. Siemię dodasz do wielu potraw, jego regularne spożywanie ma nieoceniony wpływ na nasze zdrowie.
Napar z siemienia lnianego przygotujesz błyskawicznie- wystarczy, że 2 łyżeczki zmielonych nasion wsypiesz do kubka i zalejesz ciepłą wodą. Po około 15 minutach napar z siemienia jest gotowy do picia.
Napar ma gęstą, ciągnącą się konsystencję podobną do kisielu. Możesz go więc również dodać do owsianki, koktajli, smoothie, a także do ciast, a nawet kotletów mielonych, jako wegański zamiennik jajek.
Smoothies to rewelacyjny pomysł na lekkie, ale bardzo odżywcze śniadanie- tu poznasz przepis na koktajl ze szpinakiem, bananem i imbirem. Dodaj do niego siemię lniane i ciesz się doskonałym smakiem, zdrowiem i solidną dawką energii od samego rana.
Dlaczego warto pić napar z siemienia lnianego?
Siemię lniane na odchudzanie i oczyszczenie organizmu z toksyn
Siemię lniane wykazuje wiele prozdrowotnych właściwości. Zawiera błonnik, który reguluje pracę jelit i całego układu pokarmowego, a także oczyszcza organizm z toksyn.
Błonnik przyspiesza również metabolizm i wzmaga uczucie sytości, dzięki czemu pomaga schudnąć i utrzymać prawidłową masę ciała. Dodatkowo skutecznie obniża poziom złego cholesterolu we krwi.
Siemię lniane na choroby przewodu pokarmowego
Picie kisielku z siemienia lnianego z samego rana tworzy naturalną barierę ochronną dla całego przełyku i ścian żołądka. Skutecznie zmniejsza również stany zapalne i obniża poziom kwasu solnego w żołądku.
Siemię szczególnie polecane jest więc osobom borykającym się z nadżerkami, wrzodami żołądka, zgagą i nadkwasotą. Dodatkowo błonnik dba o prawidłową pracę jelit, w tym jest skutecznym środkiem na zaparcia.
Siemię lniane to prawdziwa bomba witaminowa
Siemię lniane to źródło witamin z grupy B, w tym kwasu foliowego, żelaza, potasu, cynku i kwasów omega-3. Regularne spożywanie naparu wzmocnia pracę całego układu nerwowego i naczyniowo- sercowego, wzmacnia pamięć i koncentrację.
To jednak niejedyne korzyści płynące z picia naparu. Siemię pomaga wyregulować poziom cukru we krwi, wzmacnia skórę, włosy, paznokcie i wykazuje silne działanie antyoksydacyjne.
Artykuły polecane przez Redakcję Smakoszy:
Sałatka grecka według receptury Ani Starmach. Zachwytom nie będzie końca
Pyszna surówka z kapusty pekińskiej idealna do kotleta. Prosta i szybka w wykonaniu
Źródło: herbata.info