Smakosze.pl
Projekt bez tytułu - 2021-07-04T075930.815

Gasfull, pixabay

Dramat pszczelarza, pomoc przyszła z drugiego końca Polski

4 Lipca 2021

Autor tekstu:

Adam Moskal

Udostępnij:

Pszczelarze pracują bez wytchnienia przez wiele miesięcy, dlatego wieści o zalaniu uli pewnego producenta miodu są dramatyczne. Pan Franciszek stracił 12 uli i 9 rodzin pszczół, ponieważ ktoś zalał je ropą. Na szczęście Bank Pszczeli z Rzeszowa wspomógł go nowymi ulami i rodzinami pszczół.

Miód nie ma sobie równych, jeśli chodzi o produkty z dużą zawartością cukru. Wypełniony jest naturalnymi antybiotykami, witaminami i minerałami, a sam cukier długo się wchłania i dostarcza wielkiej energii.

Co więcej, pszczoły pozwalają zapylać okoliczne krzewy, drzewa i inne rośliny, przez co rolnicy mogą cieszyć się zdrowszymi i większymi plonami, a rośliny są w stanie wydawać na świat swoje potomstwo.

Dalsza część artykułu pod nagraniem:

Pasieka zaatakowana

Na początku kwietnia w Zajezierzu 12 uli pana Franciszka Kluwy zostało doszczętnie zniszczonych - nieznany sprawca zalał je ropą. W wyniku ataku zmarło 9 rodzin pszczół, co daje od 450 do nawet 720 tysięcy martwych owadów.

Po tym zdarzeniu pan Franciszek stracił nadzieję, jednak nie został sam. Z początku w celu pomocy mężczyźnie, Rejonowe Koło Pszczelarzy w Sierakowicach zorganizowało zbiórkę pieniędzy na pomoc p0anu Franciszkowi.

W ciągu tylko jednej doby akcja zebrała 10 tys. złoty na odbudowę pasieki, a członkowie koła samodzielnie zaoferowali pomoc ofierze, poprzez oddawanie mu swoich własnych uli.

obraz 2021-07-04 100400

Obłędne ogórki w zalewie gyros

CZYTAJ DALEJ

Pomoc z Rzeszowa

Nagle bracia Rafał i Maciej Szela z Rzeszowa także zdecydowali się poprawić sytuację pana Franciszka. Mężczyźni sami w 2018 roku padli ofiarą ataku na ich pasiekę, co przełożyło się na założenie przez nich fundacji.

Jeśli chcesz poznać więcej ciekawostek, zajrzyj do innych naszych newsów. W tym artykule opisujemy tragiczne wydarzenia - 3-letnie dziecko zmarło po zjedzeniu płatków śniadaniowych. Ten tekst poświęcony został sokowi ze świeżego buraka oraz jego prozdrowotnym właściwościom.

Założony przez nich 2,5 roku wcześniej Bank Pszczeli dostarczył pszczelarzowi z Zajezierza 9 rodzin pszczelich wraz z ulami, które skonstruowane zostały przez nich samych w stolarni.

Pomimo licznych burz i deszczy, pszczoły bezpiecznie przejechały 700 km i dotarły do pana Franciszka całe i zdrowe. Dzięki temu mężczyzna może powrócić do swojej pasji opieki nad tymi szlachetnymi owadami i produkcji pysznego miodu.

Projekt bez tytułu - 2021-07-04T084354.258

Źródło: MATTHIASRABBIONE, Getty Images

Artykuły polecane przez Redakcję Smakoszy:

Źródło: money.pl

Zapraszamy na nasz Instagram

Podobne artykuły

Produkty

GIS wycofuje partię sezamu łuskanego

Czytaj więcej >

Produkty

Turysta zniesmaczony grillowaniem na plaży

Czytaj więcej >
Arbuz arbuzowi nierówny

Produkty

Jak wybrać idealnego arbuza?

Czytaj więcej >
Biedronka będzie otwarta w niedziele?

Produkty

Czy Biedronka będzie otwarta w niedziele niehandlowe?

Czytaj więcej >

Produkty

Czy handel w niedzielę zostanie zaostrzony?

Czytaj więcej >
Napój przyczynił się do zmian skórnych

Produkty

Okropne konsekwencje po zamówieniu uwielbianego napoju

Czytaj więcej >