Wyszukaj w serwisie
przepisy porady dieta Show-biznes od kuchni produkty kuchnia smakoszy quizy
Smakosze.pl > Produkty > Emerytka chciała ugotować marchewkę z groszkiem. Ukochany bazarek niemiłosiernie ją rozczarował
Katarzyna Rachańska
Katarzyna Rachańska 04.06.2023 13:42

Emerytka chciała ugotować marchewkę z groszkiem. Ukochany bazarek niemiłosiernie ją rozczarował

stragan z warzywami
Canva/Foodiesfeed

Emerytka chciała do obiadu podać marchewkę z groszkiem. Jednak ceny w warzywniaku były dla niej zbyt wysokie. Dlatego seniorka postanowiła zrobić zakupy na targowisku. Czy zaoszczędziła? Niestety ceny przyprawiły ją o ból głowy.

Marchewka z groszkiem, czyli zakupy na targowisku

Ceny zakupów skutecznie odchudzają nasze portfele. Każde wyjście do sklepu spożywczego, czy warzywniaka słono kosztuje konsumentów. Czy na targowiskach jest taniej? Tak sądzi wiele osób. Podobnego zdania była emerytka, która na bazarku postanowiła kupić marchewkę i groszek. Chciała trochę zaoszczędzić i wydać mniej niż w warzywniaku.

Starsza pani wzięła rower i pojechała na bazarek. Na niedzielny obiad chciała przyrządzić udka z kurczaka z ziemniakami oraz marchewkę z groszkiem. W rozmowie z Faktem powiedziała;

Zazwyczaj używam groszku z puszki. Pomyślałam, że świeży będzie zdrowszy

Niektórzy patrzą na niego z pogardą, a mistrzowie kuchni smażą na nim schabowe. Dlaczego?

Świeże i drogie warzywa na bazarku

Seniorka, gdy dotarła na bazarek, bardzo się zdziwiła. Zrobiła niewielkie zakupy i do domu wróciła z małą siatką. Kilogram groszku kosztował aż 25 złotych. Rozżalona emerytka powiedziała w rozmowie z Faktem:

Aż złapałam się za głowę, widząc, ile trzeba dać za groszek

To zawrotna cena. Jeśli mamy dużą rodzinę, to możemy potrzebować nawet 1 kilograma groszku. Wówczas jeden składnik do jarzynki, będzie nas kosztował 25 zł. Jednak nie tylko cena groszku szokuje. Marchewka też jest droga.

Marchewka i groszek są luksusem?

Za groszek i marchewkę na bazarku możesz zapłacić nawet 32 złote. Wszystko dlatego, że kilogram groszku kosztuje 25 złotych, a kilogram marchewki 7 złotych. Na targowisku, które odwiedziła czytelniczka Faktu, marchewka kosztuje nawet 8 złotych za kilogram. 

Wyjście na bazarek pochłania coraz większe pieniądze, a marchewka i groszek stają się towarami niemal luksusowymi. Na rynku w podwarszawskich Broniszach kilogram marchwi w hurcie kosztuje 4-5 złotych. Co sądzicie o takich cenach? Pisaliśmy o cenach pomidorów. I o cenach truskawek. 

marchewka z groszkiem
canva

Źródło: Fakt