Smakosze.pl
Imbir - korzeń

Pixabay / licencja: CC 0

Błyskawiczny sposób na obranie imbiru

13 Lutego 2021

Autor tekstu:

Karolina Szmulewicz

Udostępnij:

Nie ma lepszego dodatku do zimowych potraw i napojów niż imbir. Rozgrzewający korzeń jest kulinarnym hitem kilku ostatnich lat, jednak ciągle obieranie go jest zmorą wielu smakoszy. Całe szczęście istnieje szereg tricków, które pozwol

Imbir słynie ze swoich prozdrowotnych właściwości i niezwykłych zalet. Niewiele osób wie, że potrafi także zwalczać objawy choroby lokomocyjnej i pomagać w walce z mdłościami. Jednak, żeby w pełni wykorzystać jego potencjał - musimy go obrać. A to już zupełnie inna historia. 

Najczęściej, aby obrać imbir sięgamy po mały nożyk. Teoretycznie ta metoda spełnia swoją funkcję, a po kilku minutach imbir zostaje pozbawiony grubej skóry. Niestety, mało precyzyjny nożyk sprawia, że wraz ze skórką zdejmujemy także mnóstwo cennego wnętrza.

Dlatego też następnym razem, gdy zechcesz obrać imbir, lepiej odłóż nożyk do szuflady. Warto natomiast wyjąć z niej łyżkę, która zdecydowanie lepiej i szybciej poradzi sobie z tym zadaniem.

Jak obrać imbir za pomocą łyżki? 

Użycie łyżki zamiast nożyka podczas obierania imbiru ma kilka znakomitych zalet. Przede wszystkim jest to szybszy i bardziej efektywny sposób, a przy tym doskonała zabawa.

Wystarczy chwycić łyżkę i wbić jej brzeg w korzeń imbiru. Poruszamy się łyżką w ogóle i w dół, a 20 sekund później całe korzeń jest obrany. Już po kilku pierwszych razach, nie będziesz wyobrażać sobie obierania imbiru żadnym innym sposobem. 

Jak przechowywać imbir?

Jeśli chcemy przez dłuższy czas zachować świeżość imbiru, warto pozostawić na nim skórkę. Pozbawiony ochrony zewnętrznej imbir szybko się wysusza i traci cenne właściwości. Najlepiej przechowywać go z suchym i niezbyt ciepłym miejscu. 

Imbir możemy także zamrozić, zwłaszcza gdy zakupiliśmy większą ilość. W takim wypadku powinniśmy zamknąć go szczelnie w woreczku strunowym i przechowywać w zamrażalniku nawet przez kilka miesięcy. 

Z pomocą tych porad możemy cieszyć się wspaniałymi właściwościami imbiru, tak długo, jak tylko zechcemy. Z tego smakowitego korzenia możemy zrobić między innymi prozdrowotny napar, który będzie niezwykle pomocny w walce z nadprogramowymi kilogramami.

Warto jednak pamiętać, że w kilku przypadkach stosowanie imbiru może okazać się niekoniecznie zdrowe. Aby uniknąć nieprzyjemne sytuacji, warto zapoznać się z tym artykułem.

Artykuły polecane przez Redakcję Smakoszy:

źródło: lidl / porady.interia

Zapraszamy na nasz Instagram

Podobne artykuły

1000-letnie jajo kury

Produkty

Niesamowite, 1000-letnie jajko znalezione w Izraelu

Czytaj więcej >
Zdrowe jedzenie dla dzieci

Produkty

Rząd obniża stawki dla dostawców. Zdrowa żywność w szkołach pod znakiem zapytania

Czytaj więcej >
Borówki

Produkty

Ile kosztuje koszyk borówek?

Czytaj więcej >

Produkty

Odpowiedź Biedronki na krytykę Agrouni

Czytaj więcej >
Suszona kiełbasa

Produkty

Czy kiełbasa z białym nalotem nadaje się do jedzenia?

Czytaj więcej >
Sanepid wycofuje popularny produkt

Produkty

Popularny produkt wycofany przez sanepid

Czytaj więcej >