Wyszukaj w serwisie
przepisy porady dieta Show-biznes od kuchni produkty kuchnia smakoszy quizy
Smakosze.pl > Porady > Niezwykle skuteczny sposób obierania jajek
Jakub Kossakowski
Jakub Kossakowski 06.02.2021 01:00

Niezwykle skuteczny sposób obierania jajek

Jajka można obierać jeszcze łatwiej
TikTok / rujinakhaled

Smakowite jajka często goszczą na naszych stołach. Wielu smakoszy lubi zajadać te ugotowane na twardo. Czasem potrzebujemy więcej jajek i ich obieranie jest mordęgą. Na szczęście istnieje prosty trik, który zaskakuje skutecznością.

Kobieta pokazała internautom jak szybko obierać jajka

Jajka odgrywają istotną rolę w jadłospisie znacznej części wielbicieli kulinariów. Dodajemy je do wielu dań. Niedawno wspominaliśmy o tym, co może nam dać jedzenie jednego jajka dziennie. Tym razem przyjrzymy się sztuczce, która ułatwia ich obieranie.

Czasem jajka odgrywają kluczową rolę w potrawie. Dobrym przykładem jest, chociażby sałatka jarzynowa. Warto wiedzieć jak przygotowuje ją Magda Gessler. Kiedy ugotujemy jajka na twardo, przychodzi czas na ich obranie.

Jajka bywają trudne w obieraniu. Niektórym osobom pozbycie się skorupek, zajmuje sporo czasu. Swoim trikiem podzieliła się użytkowniczka TikToka, która nazywa się Rujina Khaled. Dzięki niej wielu internautów dowiedziało się jak w szybki sposób obrać jajka.

Zgodnie z informacjami opublikowany na portalu Domek i Ogródek, kobieta jest matką czwórki dzieci i musiała nauczyć się wielu praktycznych rozwiązań. Jej sposób na ekspresowe obranie jajka jest godny uwagi.

Jajka już nigdy nie przysporzą nam problemów

Użytkowniczka TikToka ugotowała jajka i wzięła jedno z nich. Następnie umieściła je w kubku i zaczęła energicznie potrząsać. Po kilkunastu sekundach wyjęła jajko. Skorupka była tak popękana, że dało się ją zdjąć jedną ręką.

Przygotowanie jajek zajmuje jej łącznie 12 minut. Czas ten obejmuje już zagotowanie wody. Pamiętajmy, aby przed wykorzystaniem tej sztuczki ostudzić jajka w zimnej wodzie. Jak internauci zareagowali na widok tego triku?

Nagranie prezentujące obieranie jajka szybko stało się hitem internetu. Doczekało się milionów wyświetleń i kilkaset polubień. Użytkownicy TikToka zaczęli zachwalać niecodzienną metodę obierania. Niektórzy stwierdzili, że sztuczka zmieniła ich życie.

Całość nagrania można znaleźć na TikToku na profilu @rujinakhaled. Właśnie stamtąd pochodzi zdjęcie wykorzystane powyżej. Niewykluczone, że z czasem pojawi się tam więcej sztuczek, które okażą się przydatne podczas kulinarnych przygód.

Artykuły polecane przez Redakcję Smakoszy:

Źródło: Domek i Ogródek

Zapraszamy na nasz Instagram

Tagi: Jajka