Wyszukaj w serwisie
przepisy porady dieta Show-biznes od kuchni produkty kuchnia smakoszy quizy
Smakosze.pl > Kuchnia Smakoszy > Jak poznać najlepsze wina Europy (i nic za to nie zapłacić)
Redakcja smakosze.pl
Redakcja smakosze.pl 18.02.2024 09:18

Jak poznać najlepsze wina Europy (i nic za to nie zapłacić)

kobieta na degustacji wina
slowguide

Zdarzają się okazje, obok których nie sposób przejść obojętnie. Taką właśnie okazją jest możliwość wzięcia udziału w degustacji najlepszych win Europy. Czytelnicy Smakoszy są zaproszeni do skosztowania win z Włoch i Austrii podczas jednego z najważniejszych w tym roku wydarzeń winiarskich. W dodatku – zupełnie za darmo.

Najlepsze wina Europy

22 lutego, w gościnnych salach warszawskiego hotelu Bristol zaprezentują się gwiazdy włoskiego i austriackiego winiarstwa. Zjadą producenci wiodących win z obu tych krajów. Każdego z win będzie można spróbować, porównać z innymi, porozmawiać z wystawcami a czasem nawet – z ludźmi, którzy te wina stworzyli. Producentów będzie w Bristolu 40, każdy z nich przywiezie od kilku do kilkunastu win – oferta będzie więc bardzo bogata.

 

Projekt bez nazwy(1).jpg
Slowguide

 

Jednym daniem załatwię rodzinny obiad, kolację i śniadanie. Fałszywy zając już nieraz mnie ratował

Tajniki degustacji

Ponieważ liczba wybitnych win będzie ogromna, a na wszystko tylko cztery godziny, trzeba starannie wybierać, co mamy ochotę zdegustować. Dlatego przy wejściu dostaniemy listę wystawców z krótkimi notkami na temat prezentowanych win. Ostatnio najczęściej odbywa się to dzięki zeskanowaniu telefonem kodu QR – wówczas możemy obchodzić stoiska czytając w telefonie, kogo mamy przed sobą.

Przy wejściu również otrzymamy kieliszek, który po degustacji trzeba zwrócić. Warto o niego dbać – będziemy w nim próbować wszystkich win – musujących i spokojnych, białych, różowych i czerwonych, wytrawnych i słodkich. Dlatego porządek i kolejność jest tak ważny – nie uda nam się bowiem spróbować wszystkiego.

 

Projekt bez nazwy(2).jpg
Slowguide


 

Nie pić – smakować

To ogromna degustacja, dlatego warto oszczędzać siły. Kilka praktycznych rad – starajmy się najpierw spróbować wytrawnych win musujących i win białych. Możemy chodzić od stoiska do stoiska (to degustacja „wędrująca”, bez zasiadania przy stołach) i kosztować jedynie bieli. Zawsze możemy wrócić na czerwone podczas następnej rundy. Po drugie – dobrze jest trzymać kieliszek za nóżkę, dzięki temu nie ogrzejemy go niepotrzebnie i nie pozostawimy na jego czaszy śladów (co w dłuższej perspektywie jest nie do uniknięcia przy degustacji win czerwonych).

Po trzecie i być może – najważniejsze – wypluwajmy to, czego skosztujemy. Oczywiście, możemy także przełykać, ale przy degustacji tych rozmiarów, dość szybko opadniemy z sił. Na każdym stoliku stoi wiaderko, do którego można wypluć to, co weźmie się do ust. Znacznie mądrzej jest więc zdegustować (i wypluć!) możliwie wiele win a na koniec wypić odrobinę tych, które nam najlepiej smakowały.  

 

Jak wziąć udział?

Żeby wziąć udział w jednaj z najciekawszych degustacji sezonu, trzeba spełnić dwa warunki: być czytelnikiem serwisu smakosze.pl i zarejestrować się na to wydarzenie. Aby to zrobić, należy skopiować poniższy link do okna wyszukiwarki, kliknąć nań i wypełnić formularz zgłoszeniowy na stronie. Trafimy wówczas do bazy gości. 

Rejestracja: forms.gle/vHmsWpf89SX4drXm7

Widzimy się na „Crossways” w warszawskim Hotelu Bristol przy Krakowskim Przedmieściu 42/44, w czwartek, 22 lutego o 15.30. Zapraszamy na I piętro, do sal Chopin I, Chopin II i Moniuszko. Degustacja trwa aż do 19.30 a Smakosze.pl są patronami tego niezwykłego wydarzenia. Szczegóły i lista wystawców do przeczytania na collegiumvini.pl.

 

Projekt bez nazwy.jpg
Slowguide