Smakosze.pl
Jak przechowywać sałatę?

tiktok.com/@tastegreatfoodie

Jak przechowywać sałatę?

27 Lipca 2021

Autor tekstu:

Adam Moskal

Udostępnij:

Przechowywanie sałaty może okazać się wyzwaniem - warzywo to w końcu bardzo szybko traci na sprężystości i chrupkości. Jedna z użytkowniczek TikToka pokazała metodę, dzięki której wydłuża się jakość sałaty. Polega ona na zanurzeniu liści w wodzie, co pozwala nawet na utrzymanie jej w świeżości przez 1 miesiąc.

Sałata świetnie komponuje się na kanapkach czy w sałatkach, dlatego często możemy znaleźć ją w naszych kuchniach. Problemem jest jednak jej stosunkowa delikatność z uwagi na bardzo dużą zawartość wody.

Ta parując w szybkim tempie, powoduje, że liście miękną i stają się gumowate oraz ciemne - takie warzywo nie wygląda już apetycznie, a jego smak jest zmieniony. Okazuje się, że jest doskonały sposób, aby temu przeciwdziałać.

Dalsza część artykułu znajduje się pod filmem:

Rewolucja w przechowywaniu sałaty

Cały trik jest banalnie prosty i nie wymaga żadnych specjalistycznych przedmiotów. Potrzeba do niego jedynie słoika, zimnej wody oraz zakrętki. Dzięki nim sałata może przetrwać w lodówce nawet 1 miesiąc.

Internautka mająca konto na TikToku o nazwie TasteGreatFoodie zaprezentowała na owej platformie ,jak należy wykonać ten trik. Na początku trzeba oczywiście dokładnie wymyć i wyparzyć słoik oraz zakrętkę.

Ogłoszenie GIS

GIS wycofuje zanieczyszczone wyroby rybne

CZYTAJ DALEJ

Następnie wlewa się do niego lodowatą wodę, wkłada liście świeżej sałaty i szczelnie zakręca. Po tych czynnościach wstawia się słoik do lodówki i gotowe. Trzeba jedynie pamiętać, aby wymieniać wodę co dwa dni.

Inne metody na przechowywanie sałaty

Każdy fan tego zielonego warzywa z pewnością ma w swoich szafkach wirówkę do sałaty. Po umieszczeniu w jej wnętrzu świeżego warzywa, wilgoć będzie skraplać się na ściankach wirówki, a nie liściach.

Chcesz poznać więcej kulinarnych ciekawostek? Sprawdź nasze inne newsy, w których zdradzamy mnóstwo smacznych informacji. W tym artykule wyjawiamy recepturę na prosty i przepyszny dżem z brzoskwiń. Jeśli zastanawiasz się co zrobić w kuchni z dojrzałymi bananami, ten tekst wszystko wyjaśnia.

Inny sposób polega na zawijaniu świeżo umytych liści w ręcznik kuchenny i lnianą ściereczkę. Dzięki temu przez ponad 7 dni sałata zachowa świeżość i nie zgnije.

Świeża sałata

Źródło: canva.com/Kai Pilger, Pexels

Artykuły polecane przez Redakcję Smakoszy:

Źródło: kuchnia.wp.pl

Zapraszamy na nasz Instagram

Adam MoskalAutor

Redaktor serwisu Smakosze. Profesjonalnie kulinariami zajmuję się ponad półtora roku, lecz gotowaniem i pisaniem o jedzeniu interesuję się już od dzieciństwa. W swoich tekstach staram się zawrzeć najważniejsze informacje, które pozwalają ug

Chcesz się ze mną skontaktować?

Napisz adresowaną do mnie wiadomość na mail: redakcja@smakosze.pl

Podobne artykuły

Krokiety nie pękną

Porady

Co zrobić, żeby krokiety nie pękały?

Czytaj więcej >

Porady

Jak gotować flaczki, by nie wyszły twarde?

Czytaj więcej >
Drewniane łyżki

Porady

Jak dbać o drewniane przyrządy kuchenne?

Czytaj więcej >

Porady

Proste sposoby na krojenie cebuli

Czytaj więcej >

Porady

Jak rozmrozić filet z ryby w 5 minut?

Czytaj więcej >

Porady

Jak wyczyścić przypaloną patelnię?

Czytaj więcej >