Smakosze.pl
Rosół bez oczek

Canva (valentynsemenov)

Jak się pozbyć oczek w rosole?

30 Lipca 2021

Autor tekstu:

Jakub Kossakowski

Udostępnij:

Rosół jest jednym z najbardziej kultowych przysmaków naszej rodzimej kuchni. Nietrudno natknąć się na osoby, które jedzą go przynajmniej raz w tygodniu. Niektórzy nie przepadają za rosołem z oczkami tłuszczu. Można się ich pozbyć za sprawą kostki lodu owiniętej ściereczką.

Bez wątpienia rosół zajmuje szczególne miejsce pośród swojskich dań. W każdym domu przygotowuje się go odrobinę inaczej. Liczne grono smakoszy niechęcią darzy oczka znajdujące się na powierzchni zupy. Dzięki prostej sztuczce drobiny tłuszczu przestaną być problemem.

Dalsza część artykułu znajduje się pod filmem:

Rosół bez tłustych oczek

Smakowity rosół niejednokrotnie przyprawiał nas o szybsze bicie serca. Istnieje wiele receptur na tę wyborną zupę. Jakiś czas temu prezentowaliśmy recepturę na rosół, który dobrze sprawdza się w trakcie upalnych dni.

Dziś nasza uwaga skupi się na tłustych oczkach, które często można zobaczyć na powierzchni zupy. Większość smakoszy uznaje je za atut, jednak spore grono wielbicieli kulinariów po prostu za nimi nie przepada. Na szczęście możemy się ich pozbyć w prosty sposób.

Oczka w rosole będę tylko wspomnieniem, jeśli użyjemy kostki lodu owiniętej w czystą ściereczkę. Takie zawiniątko przesuwamy po powierzchni zupy. Tłuszcz powinien przyczepić się do zimnego materiału.

Jak myć maliny?

Jak myć maliny?

CZYTAJ DALEJ

Jakie zalety ma usuwanie oczek z rosołu?

Oczka nie są niczym innym jak drobinami rozpuszczonego tłuszczu. Nietrudno się domyślić, że jego zawartość w posiłkach nie wpływa najlepiej na nasze zdrowie. W związku z tym, nawet jeśli oczka nam nie przeszkadzają, warto raz na jakiś czas postawić na odtłuszczony rosół.

Rosół bez oczek ma jeszcze jedną zaletę. Bez nich zupa będzie prezentowała się bardziej apetycznie i klarownie. Nawet najbardziej wybredni smakosze nie będą mogli się jej oprzeć. Oczywiście w przypadku gotowania rosołu na samych warzywach, nie będziemy mieli problemu z oczkami tłuszczu.

Kostki rosołowe w rosole nie są zaskoczeniem dla bardziej doświadczonych wielbicieli kulinariów. W jednym z wcześniejszych artykułów wyjaśnialiśmy, dlaczego warto je dodawać do ugotowanej zupy.

Rosół

Rosół

Canva / Foodiesfeed

Artykuły polecane przez Redakcję Smakoszy:

Źródło: Styl Życia Radio ZET

Zapraszamy na nasz Instagram

Jakub Kossakowski

Jestem absolwentem takich kierunków studiów jak psychopedagogika kreatywności i edukacja międzykulturowa. Fascynuje mnie otaczający świat, który najlepiej można poznać dzięki nauce. Za swoją pasję uznaję kulturę i sztukę. Głównie tą dotyczącą fonii i obrazu. Kulinaria również odgrywają istotną rolę w moim życiu i chętnie eksperymentuję w kuchni. Wcześniej pisałem treści dla portalu Pikio. Od jakiegoś czasu jestem związany z redakcją Smakoszy. Chcesz się ze mną skontaktować? Napisz adresowaną do mnie wiadomość na mail redakcja@smakosze.pl

Chcesz się ze mną skontaktować?

Napisz adresowaną do mnie wiadomość na mail: redakcja@smakosze.pl

Podobne artykuły

Porady

Dlaczego warto iść na grzyby o świcie?

Czytaj więcej >
zupa ogórkowa

Porady

Jak zrobić bardzo gęstą i pożywną zupę ogórkową?

Czytaj więcej >

Porady

Jak długo należy gotować leśne grzyby?

Czytaj więcej >
czasznica olbrzymia

Porady

Niezwykły grzyb w polskich lasach

Czytaj więcej >
rosół

Porady

Dlaczego szefowie kuchni wlewają ocet do rosołu?

Czytaj więcej >

Porady

Kiedy należy dodawać śmietanę do zupy?

Czytaj więcej >