Jak się pozbyć oczek w rosole?
Rosół jest jednym z najbardziej kultowych przysmaków naszej rodzimej kuchni. Nietrudno natknąć się na osoby, które jedzą go przynajmniej raz w tygodniu. Niektórzy nie przepadają za rosołem z oczkami tłuszczu. Można się ich pozbyć za sprawą kostki lodu owiniętej ściereczką.
Bez wątpienia rosół zajmuje szczególne miejsce pośród swojskich dań. W każdym domu przygotowuje się go odrobinę inaczej. Liczne grono smakoszy niechęcią darzy oczka znajdujące się na powierzchni zupy. Dzięki prostej sztuczce drobiny tłuszczu przestaną być problemem.
Dalsza część artykułu znajduje się pod filmem:
Rosół bez tłustych oczek
Smakowity rosół niejednokrotnie przyprawiał nas o szybsze bicie serca. Istnieje wiele receptur na tę wyborną zupę. Jakiś czas temu prezentowaliśmy recepturę na rosół, który dobrze sprawdza się w trakcie upalnych dni.
Dziś nasza uwaga skupi się na tłustych oczkach, które często można zobaczyć na powierzchni zupy. Większość smakoszy uznaje je za atut, jednak spore grono wielbicieli kulinariów po prostu za nimi nie przepada. Na szczęście możemy się ich pozbyć w prosty sposób.
Oczka w rosole będę tylko wspomnieniem, jeśli użyjemy kostki lodu owiniętej w czystą ściereczkę. Takie zawiniątko przesuwamy po powierzchni zupy. Tłuszcz powinien przyczepić się do zimnego materiału.
Jakie zalety ma usuwanie oczek z rosołu?
Oczka nie są niczym innym jak drobinami rozpuszczonego tłuszczu. Nietrudno się domyślić, że jego zawartość w posiłkach nie wpływa najlepiej na nasze zdrowie. W związku z tym, nawet jeśli oczka nam nie przeszkadzają, warto raz na jakiś czas postawić na odtłuszczony rosół.
Rosół bez oczek ma jeszcze jedną zaletę. Bez nich zupa będzie prezentowała się bardziej apetycznie i klarownie. Nawet najbardziej wybredni smakosze nie będą mogli się jej oprzeć. Oczywiście w przypadku gotowania rosołu na samych warzywach, nie będziemy mieli problemu z oczkami tłuszczu.
Kostki rosołowe w rosole nie są zaskoczeniem dla bardziej doświadczonych wielbicieli kulinariów. W jednym z wcześniejszych artykułów wyjaśnialiśmy, dlaczego warto je dodawać do ugotowanej zupy.
Canva / Foodiesfeed
Artykuły polecane przez Redakcję Smakoszy:
Źródło: Styl Życia Radio ZET