Smakosze.pl
Kiedy solić ziemniaki

Canva / inewsistock

Kiedy należy solić ziemniaki?

27 Lipca 2021

Autor tekstu:

Jakub Kossakowski

Udostępnij:

Ziemniaki są jednym z najbardziej popularnych dodatków obiadowych. Przeważnie po prostu je gotujemy. Mało kto zdaje sobie sprawę, że doprawienie solą ma ogromne znaczenie. Okazuje się, że przyprawę należy dodać do wody jeszcze przed rozpoczęciem gotowania.

Nie da się ukryć, że ziemniaki często goszczą na naszych stołach. Przepyszne bulwy wiele razy przyprawiały nas o szczery zachwyt. Niektórzy smakosze solą je dopiero na końcu. Lepiej zrobić to wcześniej. Wówczas ziemniaki będą znacznie smaczniejsze.

Dalsza część artykułu znajduje się pod filmem:

Kiedy solić ziemniaki?

Powyższe pytanie jest rozterką wielu smakoszy. Zdania w tej kwestii są mocno podzielone. Niektórzy solą ziemniaki dopiero po ugotowaniu, inni dodają sól już do wody. Właśnie ta druga metoda jest o wiele lepszym wyborem.

Jakiś czas temu prezentowaliśmy sposób, dzięki któremu młode ziemniaki szybko będą gotowe do ugotowania. Tym razem nasza uwaga w znacznej mierze skupi się na kwestii dodatku soli.

Jeśli chcesz, by ziemniaki smakowały jeszcze bardziej kusząco, wówczas posól wodę jeszcze przed rozpoczęciem gotowania. Najlepiej zrobić to nawet godzinę wcześniej. Wtedy sól równomiernie rozpuści się w wodzie.

Pasta jajeczna w przepysznym wydaniu

Prosty przepis na zachwycającą pastę jajeczną z ogórkiem kiszonym

CZYTAJ DALEJ

Zanim włożymy ziemniaki do wody, warto ją zamieszać. Dzięki temu będziemy mieć pewność, że sól całkowicie się rozpuściła. Ziemniaki ugotowane w taki sposób będą o wiele smaczniejsze.

O czym jeszcze warto pamiętać podczas przygotowywania ziemniaków?

Gotując ziemniaki, warto mieć na uwadze kilka istotnych wskazówek. Dzięki temu wyjdą one znacznie lepsze. Jeśli obraliśmy już nasze ziemniaki, wówczas powinniśmy je dodatkowo pokroić na mniejsze kawałki.

Taki zabieg sprawi, że ziemniaki szybciej się ugotują. Oprócz tego będą one równomiernie miękkie. Oczywiście pokrojenie na kawałki nie powinno mieć miejsca w przypadku ziemniaków w mundurkach.

Ziemniaki gotowane w skórce zachowują o wiele więcej składników odżywczych. Oczywiście wcześniej trzeba je solidnie umyć, a ich przygotowanie zajmuje trochę więcej czasu. Jednak z pewnością warto je zajadać od czasu do czasu. Godna uwagi jest nowa wersja tłuczonych ziemniaków.

Ziemniaki wyjdą idealnie

Ziemniaki wyjdą idealnie

Canva / visualgiga

Artykuły polecane przez Redakcję Smakoszy:

Źródło: Polki; Dorota Kamińska

Zapraszamy na nasz Instagram

Jakub Kossakowski

Jestem absolwentem takich kierunków studiów jak psychopedagogika kreatywności i edukacja międzykulturowa. Fascynuje mnie otaczający świat, który najlepiej można poznać dzięki nauce. Za swoją pasję uznaję kulturę i sztukę. Głównie tą dotyczącą fonii i obrazu. Kulinaria również odgrywają istotną rolę w moim życiu i chętnie eksperymentuję w kuchni. Wcześniej pisałem treści dla portalu Pikio. Od jakiegoś czasu jestem związany z redakcją Smakoszy. Chcesz się ze mną skontaktować? Napisz adresowaną do mnie wiadomość na mail redakcja@smakosze.pl

Chcesz się ze mną skontaktować?

Napisz adresowaną do mnie wiadomość na mail: redakcja@smakosze.pl

Podobne artykuły

Porady

Dlaczego warto iść na grzyby o świcie?

Czytaj więcej >
zupa ogórkowa

Porady

Jak zrobić bardzo gęstą i pożywną zupę ogórkową?

Czytaj więcej >

Porady

Jak długo należy gotować leśne grzyby?

Czytaj więcej >
czasznica olbrzymia

Porady

Niezwykły grzyb w polskich lasach

Czytaj więcej >
rosół

Porady

Dlaczego szefowie kuchni wlewają ocet do rosołu?

Czytaj więcej >

Porady

Kiedy należy dodawać śmietanę do zupy?

Czytaj więcej >