Smakosze.pl
Młode ziemniaki obierzesz w chwilę

Canva / barmalini

Szybki sposób na obieranie młodych ziemniaków

1 Sierpnia 2021

Autor tekstu:

Jakub Kossakowski

Udostępnij:

Nie od dziś wiadomo, że młode ziemniaki są najbardziej smakowite. Niektórzy smakosze nie przepadają za ich obieraniem. Na szczęście istnieje niezawodna sztuczka, która nie wymaga dużego nakładu pracy. Wystarczy, że wykorzystamy druciak lub szorstki zmywak do naczyń.

Ziemniaki często goszczą na naszych stołach. Przygotowujemy z nich rozmaite dania. Regularnie używamy ich również jako dodatku obiadowego. Niestety ich obieranie nie należy do najprzyjemniejszych czynności. Okazuje się, że w przypadku młodych ziemniaków wystarczy zastosować prosty trik.

Dalsza część artykułu znajduje się pod filmem:

Młode ziemniaki będą obrane w chwilę

Smakowite młode ziemniaki wielokrotnie przyprawiały nas o szybsze bicie serca. Jakiś czas temu prezentowaliśmy przepis na przepyszne bulwy jak z ogniska. Tym razem nasza uwaga skupi się na kwestii ich obierania.

Nie da się ukryć, że obieranie ziemniaków jest dosyć czasochłonne i przeważnie nie sprawia ono większej frajdy. Cały proces można znacząco usprawnić. Nóż i obieraczka będą zbędne. Zamiast nich wykorzystamy druciak lub zmywak do naczyń.

Młode ziemniaki mają dosyć delikatną skórkę, która łatwo odchodzi podczas szorowania. Bulwy umieszczamy w garnku z wodą. Następnie pocieramy je druciakiem lub szorstkim zmywakiem.

Czego lepiej nie dodawać do rosołu?

Czy powinno się dodawać lubczyk do rosołu?

CZYTAJ DALEJ

Po chwili ziemniaki powinny być pozbawione skórki. Oczywiście musimy pamiętać, by używać podczas tego procesu wyłącznie nowych akcesoriów. Zarówno zmywak, jak i druciak gromadzą dużo resztek, na których szybko rozwijają się rozmaite drobnoustroje.

Jak gotować młode ziemniaki?

Gdy nasze ziemniaki są już obrane, możemy je ugotować. Najlepiej umieścić je dopiero we wrzątku. Warto pamiętać, że młode ziemniaki mają mniej skrobi. Tym samym nie najlepiej znoszą namaczanie w zimnej wodzie.

Rzecz jasna woda musi być wcześniej posolona. Na każdy kilogram ziemniaków powinna przypadać jedna łyżeczka soli. Po umieszczaniu ziemniaków w wodzie zmniejszamy ogień i przykrywamy garnek.

Ziemniaki przeważnie są gotowe po około 20 minutach. Możemy je ugotować także na parze. Wówczas cały proces trwa mniej więcej 30 minut. Godny uwagi jest przepis na niecodzienną odsłonę tłuczonych ziemniaków.

Ugotowane młode ziemniaki

Ugotowane młode ziemniaki

Canva / Yana Gayvoronskaya

Artykuły polecane przez Redakcję Smakoszy:

Źródło: O2

Zapraszamy na nasz Instagram

Jakub KossakowskiAutor

Wydawca serwisu Smakosze. Już od najmłodszych lat fascynowały mnie szeroko pojęte kulinaria. Istnieje wiele możliwości różnorodnych połączeń smakowych, tym samym podczas kuchennych poczynań nie ma miejsca na nudę. Chętnie opracowuję swoje własne przepisy na smakołyki. W kuchni lubię eksperymentować, jednak wychodzę również z założenia, że warto kierować się sprawdzonymi sposobami, które niejednokrotnie wprawiały nasze kubki smakowe w stan ekstazy. Prywatnie preferuję proste oraz bezmięsne potrawy i jestem otwarty na rozmaite nowości. Chcesz się ze mną skontaktować? Napisz adresowaną do mnie wiadomość na mail redakcja@smakosze.pl

Chcesz się ze mną skontaktować?

Napisz adresowaną do mnie wiadomość na mail: redakcja@smakosze.pl

Podobne artykuły

jajka

Porady

Gdzie latem przechowywać jajka? Jak rozpoznać, że są nieświeże?

Czytaj więcej >
Orzechy włoskie - usuwanie skórki jest proste

Porady

Wrzuć orzechy włoskie na kilka minut do wrzątku. Efekt zachwyci niemal natychmiast.

Czytaj więcej >
Prosty sposób na obfite zbiory pomidorów

Porady

Prosty sposób na obfite zbiory pomidorów. Stary patent dziadka do dziś nie ma sobie równych

Czytaj więcej >
Jak wyciągnąć pestkę z brzoskwini?

Porady

Jak wyciągnąć pestkę z brzoskwini? 1 patent bije na głowę wszystkie inne

Czytaj więcej >
Jak wykorzystać liście pora?

Porady

Jak wykorzystać liście pora? Mamy 3 niezwykle propozycje

Czytaj więcej >
krojenie tortu

Porady

Jak kroić weselny lub urodzinowy tort? Najważniejsze zasady

Czytaj więcej >