Wyszukaj w serwisie
przepisy porady dieta Show-biznes od kuchni produkty kuchnia smakoszy quizy
Smakosze.pl > Produkty > Kupił bigos na jarmarku bożonarodzeniowym, ta cena to przegięcie. „Tandeta, nie nadaje się do jedzenia”

Kupił bigos na jarmarku bożonarodzeniowym, ta cena to przegięcie. „Tandeta, nie nadaje się do jedzenia”

bigos
YouTube/@książulo

Zaczął się grudzień, a wraz z nim jak grzyby po deszczu w wielu miastach Polski, pojawiły się jarmarki bożonarodzeniowe. Popularny youtuber zamówił w Gdańsku bigos i przeżył ogromne rozczarowanie. Cena była wysoka, a jakość dania znikoma.

Czy warto kupić bigos na jarmarku bożonarodzeniowym?

Jarmarki bożonarodzeniowe już od lat funkcjonują w wielu miastach Polski. Można na nich kupić upominki, ozdoby świąteczne, ale znaleźć też potrawy, które kojarzą się z nadchodzącymi świętami Bożego Narodzenia. W takich miejscach skosztujemy bigosu, makowca, czy pierogów.

Jednak, czy dania sprzedawane na jarmarkach bożonarodzeniowych są warte spróbowania? To sprawdził youtuber Książulo wraz ze swoim kompanem Wojkiem. Mężczyźni odwiedzili Gdańsk i na jarmarku kupili bigos, ale próbowali też innych potraw. Swoimi wrażeniami podzielili się z internautami. 

bigos
Canva/lvinst
Z tym dodatkiem zrobisz najlepsze naleśniki, elastyczne i delikatne. Idealne do krokietów

Bigos, który nie zachwyca

Książulo i Wojek kupili pierogi z kapustą i z grzybami. Niestety w potrawie brakowało grzybów i pierogi były rozgotowane. Kosztowały aż 32 zł. Jednak popularni youtuberzy marzyli o skosztowaniu bigosu. Czy to danie było smaczniejsze niż nieudane pierogi? Książulo powiedział:

Porcja bigosu, dwie kromki chleba, 25 zł

Youtuber dalej wyjaśniał:

Bigos typowo jarmarkowy, wkładka mięsna, która tutaj jest, jest bardzo biedna(…) Jedyne, co tutaj widzę, co czuję, co zjadłem, to są kawałki kiełbasy

Książulowi wtórował Wojek:

To jest taka luźniutka kiełbasa

Cena wysoka, jakość niska

Książulo tak ocenił bigos z jarmarku bożonarodzeniowego w Gdańsku:

Nie jest to coś, czym się najesz (…) 25 zł? Uważam, że to jest drogie, to jest praktycznie sama kapucha, a kiełbasa smakuje jak taka typowa z Biedronki, z paczki. Jedna z tych tańszych po prostu

Youtuber podsumował niesmaczne danie:

Bida, uważam, że bida

Youtuber o pseudonimie Wojek, który również spróbował bigosu, dosadnie go podsumował:

Tandeta, nie nadaje się do jedzenia

Za tę cenę na jarmarku bożonarodzeniowym można było spróbować innych i do tego smaczniejszych potraw. Jednak jedno jest pewne. Za świąteczne dania w takich miejscach zapłacimy bardzo dużo. Pytanie, czy są one warte spróbowania? Doświadczenie youtuberów pokazuje, że nie do końca. Podawaliśmy przepis na świąteczne pierniczki od Ewy Wachowicz.Radziliśmy też, jak zrobić pyszne ciasto na Boże Narodzenie. 

bigos
Canva/rlat

Źrodło: YouTube/@ksiazulo