Wyszukaj w serwisie
przepisy porady dieta Show-biznes od kuchni produkty kuchnia smakoszy quizy
Smakosze.pl > Restauracje > Magda Gessler podnosi ceny świątecznych przysmaków

Magda Gessler podnosi ceny świątecznych przysmaków

Ceny świątecznych wypieków u Magdy Gessler
canva/ToscaWhi; Pawel Wodzynski/East News

Święta tym razem tanie nie będą. Podwyżki cen obserwujemy w wielu miejscach. Również oferta świąteczna w lokalu Magdy Gessler jest mniej korzystna niż rok wcześniej. Menu zostało też okrojone. Zobaczcie co i za ile możemy kupić na Boże Narodzenie w Słodki-Słony, lokalu, który kulinarna celebrytka współprowadzi ze swoją córką, Larą. Torty zdrożały aż o 50 złotych.

Tegoroczna oferta wypieków świątecznych jest skromniejsza i droższa w ubiegłym roku. W ofercie restauracji znajdziemy 7 pozycji słodkich smakołyków. Rok temu było ich 11. Ich ceny mogą zwalić z nóg — ciasta zdrożały od 20 do nawet 45%.

Ile w tym roku zapłacimy za wypieki u Gessler?

Na początek zła informacja dla osób, którym posmakowały torty Rumba wiśniowa i orzechowy z Baileys. W tym roku już ich na święta nie zamówimy. Z oferty zniknęła też rolada sezamowo-chałwowa oraz placek drożdżowy.

Sernik natomiast znacznie zdrożał. Rok temu za 1 kilogram ciasta płaciliśmy 65 zł. Obecnie za 80 złotych zamówić możemy wyrób o masie 850 g. To ciasto, którego cena najbardziej „podskoczyła” rok do roku. Makowiec jest droższy o prawie 20 procent i kosztuje aż 130 zł.

Nieco „lepiej” jest w przypadku wypieku drożdżowego. Za babę zapłacimy 60 złotych. Rok temu kosztowała jednak 10 złotych mniej. Podobną zmianę odnotowały piernik i strudel malinowy — masa wyrobu pozostała ta sama, lecz cena, którą przyjdzie nam w tym roku zapłacić, jest wyższa.

Torty, które panie Gessler oferują w tym roku, zmieniły „jedynie” ceny. Wzrosły one jednak dość znacznie. Za 2,5 kg tortu piernikowego i 3 kg tortu makowego płaciliśmy rok temu 300 złotych. Teraz są dostępne za 350 złotych, czyli o ponad 15% drożej.

Magda Gessler od 10 lat prowadzi kulinarny program „Kuchenne rewolucje”, w którym pokazuje Polakom, jak jej zdaniem prowadzi się restaurację. Ostatnio pisaliśmy o wyjątkowym pożegnaniu szefowej kuchni jednego ze zrewolucjonizowanych lokali. Zdradzaliśmy też, jak gwiazda gotuje postny barszcz.

Sernik świateczny
Sernik świąteczny u Gessler kosztuje aż 80 złotych. Jest do tego jest mniejszy niż rok wcześniej.

Źródło zdjęcia: canva/Dar1930

Artykuły polecane przez Redakcję Smakoszy:

Źródło: plejada Zapraszamy na nasz Instagram