Wyszukaj w serwisie
przepisy porady dieta Show-biznes od kuchni produkty kuchnia smakoszy quizy
Smakosze.pl > Show-biznes od kuchni > Makłowicz rusza z rodzinną firmą. Nie uwierzycie, czym się będą zajmować
Katarzyna Rachańska
Katarzyna Rachańska 25.05.2023 21:40

Makłowicz rusza z rodzinną firmą. Nie uwierzycie, czym się będą zajmować

Robert Makłowicz z synami
Instagram/robertmaklowicz_official

Roberta Makłowicza chyba nikomu nie trzeba przedstawiać. Znany krytyk i twórca kulinarny, dziennikarz i podróżnik, rusza z nowym biznesem. Firmę będzie prowadził wspólnie z synem Ferdynandem i Mikołajem. Działalność może zaskoczyć. 

Makłowicz i Synowie, czyli firma rodzinna

Robert Makłowicz stawia na rodzinę, nawet w biznesie. Znany krytyk kulinarny założył firmę Makłowicz i Synowie. Mówiło się o tym, że rodzinna firma zajmie się dystrybucją dań gotowych. Mikołaj Makłowicz zdradził szczegóły. W rozmowie z serwisem money.pl powiedział:

Wizyta z tatą w sklepie czy na targu była dla mnie i dla brata frajdą. W końcu przyszedł czas, kiedy postanowiliśmy stworzyć produkty, które sami chcielibyśmy kupować

Syn znanego krytyka kulinarnego zaznacza, że jakościowe jedzenie wcale nie musi być drogie. Firma Makłowicz i Synowie ma zająć się importem konserw, dań gotowych, smarowideł i zup. Taki asortyment może być zaskoczeniem. Bo jak to? Robert Makłowicz i konserwy? Tak, ale wysokiej jakości.

To ciasto na pierogi uda się każdemu. Kluczowy jest 1 detal

Makaron, czyli współpraca z Włochami

Syn Roberta Makłowicza podkreśla, że ich rodzinna firma nie jest w stanie wyprodukować wielu produktów, dlatego podejmie współpracę z producentami np. z Włoch. Właśnie stamtąd będą sprowadzane makarony i oliwy. Mikołaj Makłowicz powiedział w rozmowie dla money.pl:

Z kolei największą część naszej oferty będziemy produkować, korzystając z zakładów produkcyjnych Grupy Pamapol, która jest udziałowcem firmy Makłowicz i Synowie

Syn Robert Makłowicza podkreśla, że ideą firmy jest produkcja własnej żywności. O sprzedawanych daniach, mówił:

Oferowane przez nas dania gotowe, jakością będą dorównywać daniom restauracyjnym. Dzięki temu chcemy pokazać Polakom, że nie ma się czego obawiać, jeżeli chodzi o dania gotowe ze sklepu.

Dania od Makłowiczów w Biedronce?

Dania gotowe rodzinnej firmy Roberta Makłowicza mają być dostępne w dużych sieciach sklepów, ale też u detalistów. Makłowiczowie mają ambitne plany. Zakładają, że w przyszłości wybudują własny zakład produkcyjny. Dania, które będą oferować to takie, które sami cenią i jedzą.

Pojawiły się też informacje, że Makłowicz i Synowie wejdą na rynek nieruchomości w Chorwacji. Firma buduje tam domy i apartamenty. Ferdynand Makłowicz jeździ do Chorwacji i dogląda budowy. Natomiast Mikołaj zajmuje się umowami i papierami. Zgodna współpraca? Na to wygląda. 

Pisaliśmy też o oświadczeniu, które wydał Robert Makłowicz. Podawaliśmy też przepis na rosół Makłowicza.
 

Instagram/robertmaklowicz_official

Źródło: bussinesinsider.com.pl, money.pl