Smakosze.pl
Zakwas buraczany niespodziewanie eksplodował

Tik Tok / arif_the_dog

Nagranie wybuchu zakwasu na Tik Toku

9 Czerwca 2021

Autor tekstu:

Jakub Kossakowski

Udostępnij:

Zakwas z buraków jest niezbędnym elementem kultowego barszczu. Okazuje się, że wystarczy chwila, by eksplodował na całe mieszkanie. Nagranie z Tik Toka momentalnie obiegło Internet. Polak ostrzega innych konsumentów. Producent zakwasu odniósł się do całej sprawy.

Nie da się ukryć, że zakwas z buraków odgrywa istotną rolę w naszej rodzimej kuchni. Ciężko wyobrazić sobie barszcz bez tego dodatku. Czasami w kuchni nie wszystko idzie po naszej myśli. Przekonał się o tym jeden z użytkowników Tik Toka.

Zakwas buraczany nagle eksplodował

Najprawdopodobniej nikt by się nie spodziewał, że zakwas z buraków może przyczynić się do takiego spustoszenia. Niestety, nawet tak niepozorny produkt spożywczy potrafi wywołać ogromne szkody. Efekt burzliwej reakcji zakwasu został udokumentowany przez użytkownika Tik Toka o pseudonimie arif_the_dog. Właśnie z tamtego profilu pochodzą zdjęcia wykorzystane w artykule.

Jakiś czas temu przedstawialiśmy recepturę na przepyszne kiszone buraki. Dziś przyjrzymy się incydentowi, do którego doprowadził zakwas na bazie burgundowych bulw. Produkt niespodziewanie eksplodował i przyczynił się do sporych szkód materialnych.

Każdy, kto kiedykolwiek przyrządzał dania z buraków, doskonale zdaje sobie sprawę, jak ciężko pozbyć się plam po soku z tych warzyw. Nie inaczej jest w przypadku soków i zakwasów. W dobitny sposób przekonał się o tym użytkownik Tik Toka.

Ogórki kiszone pleśnieją?

Dlaczego ogórki kiszone pleśnieją?

CZYTAJ DALEJ

Nic nie zapowiadało, że zakwas niespodziewanie eksploduje. Do incydentu doszło wówczas, gdy Piotr Bielawski otwierał butelkę z produktem. Nagle jej zawartość dosłownie wystrzeliła w powietrze. Całe mieszkanie mężczyzny zostało skąpane w zakwasie.

Zakwas eksplodował

Zakwas eksplodował

Tik Tok / arif_the_dog

Firma produkująca zakwas odniosła się do całego zajścia

Piotr Bielawski zamieścił nagranie prezentujące efekt eksplozji zakwasu na swoim Tik Toku. Ewidentnie nie był on zachwycony zaistniałą sytuacją. Nawet żyrandol w salonie był ubrudzony zakwasem z buraków.

Użytkownik Tik Toka odradzał innym konsumentom zakup zakwasu, który przyczynił się do sporych szkód. Nagranie szybko obiegło Internet. Wystarczyły trzy dni, by obejrzało je 50 tysięcy osób. W związku z tym portal O2 postanowił zgłosić się do producenta zakwasu.


Na opakowaniu zakwasu jest informacja, że musi być otwierany schłodzony. Jest to produkt niepasteryzowany, dzięki temu jest bardzo zdrowy i jest naturalnym probiotykiem, ale jeżeli jest otwierany ciepły i do tego wstrząśnięty, to może taka reakcja nastąpić. Niepasteryzowany zakwas to produkt „żywy”, w którym występują żywe kultury bakterii. Natomiast uspokajamy, że nie zostawimy Pana, który kupił nasz zakwas, z nowym kolorem ścian. Pomożemy w przywróceniu poprzedniego albo nowego, wybranego — wyjaśniła rzeczniczka prasowa Farmy Świętokrzyskiej przytaczana przez portal O2.

Trzeba przyznać, że postawa producentów zakwasu jest godna pochwały. Zwłaszcza że najpewniej produkt został otwarty w nieprawidłowy sposób. W jednym z wcześniejszych artykułów wyjaśnialiśmy, dlaczego warto jadać buraki.

Zakwas eksplodował

Zakwas eksplodował

Tik Tok / arif_the_dog

Zakwas eksplodował

Zakwas eksplodował

Tik Tok / arif_the_dog

Artykuły polecane przez Redakcję Smakoszy:

Źródło: Tik Tok / arif_the_dog; Webniusy; O2

Zapraszamy na nasz Instagram

Jakub Kossakowski

Jestem absolwentem takich kierunków studiów jak psychopedagogika kreatywności i edukacja międzykulturowa. Fascynuje mnie otaczający świat, który najlepiej można poznać dzięki nauce. Za swoją pasję uznaję kulturę i sztukę. Głównie tą dotyczącą fonii i obrazu. Kulinaria również odgrywają istotną rolę w moim życiu i chętnie eksperymentuję w kuchni. Wcześniej pisałem treści dla portalu Pikio. Od jakiegoś czasu jestem związany z redakcją Smakoszy. Chcesz się ze mną skontaktować? Napisz adresowaną do mnie wiadomość na mail redakcja@smakosze.pl

Chcesz się ze mną skontaktować?

Napisz adresowaną do mnie wiadomość na mail: redakcja@smakosze.pl

Podobne artykuły

Produkty

Gdzie na grzyby we wrześniu?

Czytaj więcej >
Vibovit jest jednym ze smaków dzieciństwa

Produkty

Niezapomniany smak dzieciństwa: Vibovit

Czytaj więcej >
Kartacze są przepyszne

Produkty

Niezawodny przepis na kultowe kartacze

Czytaj więcej >

Produkty

GIS ostrzega przed partiami lodów z Biedronki

Czytaj więcej >

Produkty

Czy można jeść kiełkujący czosnek?

Czytaj więcej >
Łazanki z kiszoną kapustą

Produkty

Kultowe łazanki z kiszoną kapustą

Czytaj więcej >