Smakosze.pl
Projekt bez tytułu (48)

chokmoso, Getty Images

Lepiej nie pij ich zaraz po przebudzeniu

22 Czerwca 2021

Autor tekstu:

Adam Moskal

Udostępnij:

Rozpoczynanie dnia od niektórych napojów nie jest wskazane, a dietetycy ostrzegają szczególnie przed napojami energetycznymi. Energetyki zawierają ogromną dawkę cukru, co z początku daje zastrzyk energii - szybko jednak odczuwa się jej gwałtowny spadek. Zamiast takich napojów warto wybrać herbatę z brązowym cukrem i powoli odzwyczajać się od słodzenia.

Poranki rzadko kiedy należą do przyjemnych - budząc się często pierwszą czynnością, którą robimy, jest sięgnięcie po coś do picia. Kilka godzin spania silnie odwadnia organizm, dlatego szybkie uzupełnienie płynów jest bardzo ważne.

Trzeba jednak pamiętać, że nie każdy rodzaj napojów nadaje się, aby pić go zaraz po przebudzeniu. Szczególnie destrukcyjne działanie mogą mieć napoje energetyczne, które są bardzo chętnie wybierane przez Polaków.

Dalsza część tekstu znajduje się poniżej:

O poranku zrezygnuj z napojów energetycznych

Według dietetyków nie ma gorszego pomysłu, niż kilka dużych łyków napoju energetycznego z samego rana. Zwolennicy takich płynów powinni szybko zmienić swoje przyzwyczajenia, ponieważ bardzo negatywnie wpływają na swoje ciało.

Cukier przyjęty wraz z energetykiem gwałtownie zwiększa poziom glukozy we krwi, co może wydawać się świetnym rozwiązaniem, gdy czujemy się zaspani i ciężko otworzyć oczy. Niestety jest to bardzo złudne.

Lody o smaku śledzi

Popularna lodziarnia wprowadzi lody o smaku śledzia

CZYTAJ DALEJ

Nagle rosnący poziom cukru równie szybko zaczyna spadać - wtedy organizm potrzebuje kolejnej dawki węglowodanów, aby zachować świeżość umysłu i energię do funkcjonowania. Jest to więc niezdrowe i chwilowe rozwiązanie.

Co zamiast energetyków?

Bez żadnych wątpliwości najlepszym wyborem jest zawsze woda. 1 szklanka schłodzonej wody mineralnej dostarczy, oczywiście poza samą wodą, dawkę minerałów, które w trakcie takiej pogody jak dzisiaj, są wyjątkowo ważne.

Jeśli chcesz dowiedzieć się czegoś więcej, zajrzyj do innych naszych newsów. W tym artykule pokazujemy jak wykorzystać pestki po czereśniach, jako remedium na bolące stawy. Ten tekst wyjaśnia, czy można pić kawę w trakcie dużych upałów.

Jeśli nie lubisz neutralnego smaku samej wody, możesz dodać do niej sok z cytryny czy świeże liście mięty. Smakowe dodatki wzbogacą doświadczenie, co przełoży się na wprowadzenie zdrowego nawyku picia wody znacznie częściej.

Dobrym pomysłem jest również prosta herbata, która wykazuje działanie regulujące poziom insuliny we krwi. Polifenole zawarte w naparze korzystnie wpływają nie tylko na objawy cukrzycy, lecz ogólną kondycję całego organizmu.

Projekt bez tytułu (49)

Źródło: HandmadePictures, Getty Images

Artykuły polecane przez Redakcję Smakoszy:

Źródło: kobieta.pl

Zapraszamy na nasz Instagram

Podobne artykuły

Zdrowie

Czego nie należy pić podczas upałów?

Czytaj więcej >

Zdrowie

Za co gwiazdy pokochały sok z selera?

Czytaj więcej >

Zdrowie

Piorunujące zalety napoju z liści laurowych i cynamonu

Czytaj więcej >

Zdrowie

Eksperci przestrzegają przed piciem w upały mocno schłodzonych napojów

Czytaj więcej >

Zdrowie

Dlaczego warto jeść mizerię?

Czytaj więcej >

Zdrowie

Burza po wpisie dotyczącym uwielbianych napojów

Czytaj więcej >