Smakosze.pl
Projekt bez tytułu - 2021-07-26T165326.293

canva/FactoryTh

Największy błąd podczas kiszenia ogórków, przestrzega przed nim nawet Gessler

26 Lipca 2021

Autor tekstu:

Monika Dec

Udostępnij:

Ogórki kiszone to przysmak, któremu nie oprze się żaden smakosz. Chociaż danie nie wydaje się być zbyt skomplikowane, to warto znać kilka tricków, dzięki którym wyjdzie ono niemal zawsze idealne. W przeciwnym razie czeka nas przykra niespodzianka w postaci zepsutych, miękkich lub pustych w środku ogórków. Dlatego, szczególnie ważne jest to, jakie warzywa wybieramy do kiszenia.

Kiszenie ogórków nie wydaje się być skomplikowaną czynnością. Niemal każdy ma swój własny sposób na to wyjątkowe danie. Niestety, okazuje się, że czasem drobny błąd i chwila nieuwagi sprawi, że zamiast na talerzu wylądują one w koszu.

Pewna kobieta na forum internetowym podzieliła się swoim doświadczeniem. "Znów wyrzuciłam kiszone ogórki. Robią się niesmaczne, miękkie, zapach też niezbyt i osad na dnie słoika (...) Poradźcie co robię źle!" Na odpowiedź internautów nie trzeba było długo czekać.

Dalsza część artykułu znajduje się pod filmem:

Błąd podczas kiszenia ogórków

Internauci nie mieli żadnych wątpliwości. Należy koniecznie zmienić miejsce, w którym kobieta zaopatruje się w ogórki do kiszenia. Powinno być ono sprawdzone. Wtedy, mamy pewność, że ogórki pochodzą z ekologicznej uprawy i nie ulegną szybkiemu zepsuciu.

Co ciekawe przed tym błędem przestrzega sama Magda Gessler. Restauratorka uważa, że polskie ogórki są "najlepsze na świecie". Trzeba jednak mieć świadomość, które wybierać właśnie z myślą o ich kiszeniu.

Projekt bez tytułu - 2021-07-26T152805.755

Przepis na tradycyjny chłodnik litewski niczym z "Pana Tadeusza"

CZYTAJ DALEJ

Jakie ogórki do kiszenia poleca Magda Gessler?

Magda Gessler do kiszenia ogórków rekomenduje słynne "kwaszeniaki" czyli ogórki gruntowe o charakterystycznej chropowatej skórce.

Gwiazda zaleca również używania do tej czynności wyłącznie soli niejodowej. Dzięki temu wyjdą one idealnie smaczne i chrupkie.

Swoim sposobem na ogórki kiszone podzieliła się również siostra Anastazja. Jej przepis na tą potrawę znajdziesz tutaj. Polecamy również wyjątkowy przepis na kiszone pomidory.

Artykuły polecane przez Redakcję Smakoszy:

źródło: kafeteria/ smaki życia

Zapraszamy na nasz Instagram

Monika Dec

Wydawczyni portalu Smakosze.pl. Codziennie zbiera dla Was najlepsze przepisy i kulinarne ciekawostki. Absolwentka Wydziału Dziennikarstwa i Nauk Politycznych UW. W wolnych chwilach gotuje, podróżuje i czyta książki.Chcesz się ze mną skontaktować? Napisz adresowaną do mnie wiadomość na mail redakcja@smakosze.pl

Chcesz się ze mną skontaktować?

Napisz adresowaną do mnie wiadomość na mail: redakcja@smakosze.pl

Podobne artykuły

Porady

Dlaczego warto iść na grzyby o świcie?

Czytaj więcej >
zupa ogórkowa

Porady

Jak zrobić bardzo gęstą i pożywną zupę ogórkową?

Czytaj więcej >

Porady

Jak długo należy gotować leśne grzyby?

Czytaj więcej >
czasznica olbrzymia

Porady

Niezwykły grzyb w polskich lasach

Czytaj więcej >
rosół

Porady

Dlaczego szefowie kuchni wlewają ocet do rosołu?

Czytaj więcej >

Porady

Kiedy należy dodawać śmietanę do zupy?

Czytaj więcej >