Chrupiąca i soczysta sałatka węgierska do słoików - prosty przepis
Sałatka węgierska jest klasyką przetworów pakowanych latem do słoików - miks warzyw z zalewą pasuje wszak do wielu jesiennych i zimowych obiadów. Tym razem prezentujemy sposób na chrupiącą i soczystą wersję jak nigdy. Domownicy będą zachwyceni.
Sałatka węgierska składa się w głównej mierze z papryki, stąd jej nazwa - kraj ten przecież słynie z doskonałej jakości papryki świeżej, jak i suszonej w proszku. Lekko pikantny smak nadają jej cebula oraz czosnek.
W przypadku przetworów z octem bardzo istotna jest odpowiednia proporcja wody i octu w zalewie. Octu musi być wystarczająco dużo, aby całość zakonserwować, a przy okazji na tyle mało, by nie zniszczyć smaku sałatki.
Dalsza część artykułu znajduje się pod filmem:
Przepis na sałatkę węgierską do słoików
Chcesz poznać więcej kulinarnych ciekawostek? Sprawdź nasze inne newsy, w których zdradzamy mnóstwo smacznych informacji. W tym artykule wyjawiamy recepturę na prosty i przepyszny dżem z brzoskwiń. Jeśli zastanawiasz się co zrobić w kuchni z dojrzałymi bananami, ten tekst wszystko wyjaśnia.
Składniki:
4 czerwone papryki
2 pomarańczowe papryki
2 białe cebule
2 czerwone cebule
seler
10 ząbków czosnku
10 g soli
Zalewa:
500 ml wody
500 ml octu 10%
500 ml oleju
400 g cukru
10 g soli
20 g ostrej papryki mielonej
Zacznij od umycia papryk, przecięcia ich na pół, a następnie usunięcia nasion oraz gniazd nasiennych. Po oczyszczeniu pokrój je w drobną kostkę. Cebulę oraz selera również posiekaj na drobne kawałki.
Czosnek obierz ze skórki i pokrój w plasterki lub większą kostkę. Wrzuć wszystkie warzywa do miski, posól je i odstaw na noc, aby puściły swój sok. Następnego dnia odcedź je i zapakuj do czystych i wyparzonych słoików.
W garnku zagotuj wodę z octem, dodaj do niej cukier, sól oraz ostrą paprykę. Po ostudzeniu dolej do niej oleju i zalej nią warzywa. Zakręć szczelnie, pasteryzuj przez 20 minut i gotowe. Smacznego.
Źródło: Screen nagrania z kanału Swojskie jedzonko na YouTube
Artykuły polecane przez Redakcję Smakoszy:
Źródło: beszamel.se.pl