Smakosze.pl
Ogórki wyrosną jak nigdy

Canva / Volha Barysevich

Naturalny i szybki sposób na obfite zbiory ogórków

4 Sierpnia 2021

Autor tekstu:

Jakub Kossakowski

Udostępnij:

Nie od dziś wiadomo, że ogórki z własnego ogródka smakują najlepiej. Wiele osób stosuje różnego rodzaju specyfiki, które mają zapewnić ogromne zbiory. Okazuje się, że ogórki wyrosną znacznie lepiej za sprawą mikstury na bazie cukru.

Liczne grono smakoszy decyduje się na samodzielną uprawę warzyw. Wśród nich prym wiodą ogórki. Warto wiedzieć, jak w naturalny sposób zadbać o nasze sadzonki. Wystarczy wykorzystać produkty z kuchni.

Dalsza część artykułu znajduje się pod filmem:

Prosta mikstura sprawi, że ogórki wyrosną jak nigdy dotąd

Nie da się ukryć, że ogórki są niezwykle popularnymi warzywami. Wykorzystujemy je w rozmaitych potrawach. Rzecz jasna zielone smakołyki idealnie nadają się również do kiszenia. Niedawno wyjaśnialiśmy, jak przygotować idealne ogórki kiszone.

Tym razem nasza uwaga skupi się na niepozornym nawozie, który świetnie odżywi nasze ogórki. Dzięki niemu możemy spodziewać się wyjątkowo obfitych zbiorów. Mało kto spodziewałby się, że cukier można wykorzystać w taki sposób.

Najprawdopodobniej każdy zdaje sobie sprawę, że cukier dostarcza nam sporo energii. Okazuje się, że na ogórki działa on w podobny sposób. Wpływa on pozytywnie na rozwój kwiatów i owoców.

Jak ukisić kapustę?

Babciny sposób na kiszenie kapusty

CZYTAJ DALEJ

Jak przygotować domowy nawóz na ogórki?

Nawóz na bazie cukru jest banalnie prosty w przygotowaniu. Najprawdopodobniej jest to najmniej wymagający przepis na domową miksturę ogrodniczą. Na początku musimy zagotować litr wody. Wrzątek wzbogacamy o 30 g cukru.

Kiedy cukier już się rozpuści, pozwalamy wystygnąć naszemu specyfikowi. Następnie wylewamy go na grządki, na których rosną ogórki. Na każdy krzak powinno przypadać około 200 ml.

Nawóz z cukru i wody ma jedną wadę. Przyciąga do siebie mrówki. Jednak za sprawą kilku sprawdzonych metod bez problemu się z nimi uporamy. Jakiś czas temu prezentowaliśmy sprawdzony sposób na pozbycie się mrówek.

Obfite zbiory ogórków

Obfite zbiory ogórków

Canva / maxsol7

Artykuły polecane przez Redakcję Smakoszy:

Źródło: Planeta Polska

Zapraszamy na nasz Instagram

Jakub KossakowskiAutor

Wydawca serwisu Smakosze. Już od najmłodszych lat fascynowały mnie szeroko pojęte kulinaria. Istnieje wiele możliwości różnorodnych połączeń smakowych, tym samym podczas kuchennych poczynań nie ma miejsca na nudę. Chętnie opracowuję swoje w

Chcesz się ze mną skontaktować?

Napisz adresowaną do mnie wiadomość na mail: redakcja@smakosze.pl

Podobne artykuły

Jak doprawić leczo?

Porady

Jak dobrze doprawić leczo?

Czytaj więcej >

Porady

Dlaczego placki ziemniaczane nie wychodzą?

Czytaj więcej >

Porady

Babcine porady kulinarne sprzed 100 lat

Czytaj więcej >
Krokiety nie pękną

Porady

Co zrobić, żeby krokiety nie pękały?

Czytaj więcej >

Porady

Jak gotować flaczki, by nie wyszły twarde?

Czytaj więcej >
Drewniane łyżki

Porady

Jak dbać o drewniane przyrządy kuchenne?

Czytaj więcej >