Wyszukaj w serwisie
przepisy porady dieta Show-biznes od kuchni produkty kuchnia smakoszy quizy
Smakosze.pl > Porady > Naturalny i szybki sposób na obfite zbiory ogórków
Jakub Kossakowski
Jakub Kossakowski 04.08.2021 02:00

Naturalny i szybki sposób na obfite zbiory ogórków

Ogórki wyrosną jak nigdy
Canva / Volha Barysevich

Nie od dziś wiadomo, że ogórki z własnego ogródka smakują najlepiej. Wiele osób stosuje różnego rodzaju specyfiki, które mają zapewnić ogromne zbiory. Okazuje się, że ogórki wyrosną znacznie lepiej za sprawą mikstury na bazie cukru.

Liczne grono smakoszy decyduje się na samodzielną uprawę warzyw. Wśród nich prym wiodą ogórki. Warto wiedzieć, jak w naturalny sposób zadbać o nasze sadzonki. Wystarczy wykorzystać produkty z kuchni.

Dalsza część artykułu znajduje się pod filmem:

Prosta mikstura sprawi, że ogórki wyrosną jak nigdy dotąd

Nie da się ukryć, że ogórki są niezwykle popularnymi warzywami. Wykorzystujemy je w rozmaitych potrawach. Rzecz jasna zielone smakołyki idealnie nadają się również do kiszenia. Niedawno wyjaśnialiśmy, jak przygotować idealne ogórki kiszone.

Tym razem nasza uwaga skupi się na niepozornym nawozie, który świetnie odżywi nasze ogórki. Dzięki niemu możemy spodziewać się wyjątkowo obfitych zbiorów. Mało kto spodziewałby się, że cukier można wykorzystać w taki sposób.

Najprawdopodobniej każdy zdaje sobie sprawę, że cukier dostarcza nam sporo energii. Okazuje się, że na ogórki działa on w podobny sposób. Wpływa on pozytywnie na rozwój kwiatów i owoców.

Jak przygotować domowy nawóz na ogórki?

Nawóz na bazie cukru jest banalnie prosty w przygotowaniu. Najprawdopodobniej jest to najmniej wymagający przepis na domową miksturę ogrodniczą. Na początku musimy zagotować litr wody. Wrzątek wzbogacamy o 30 g cukru.

Kiedy cukier już się rozpuści, pozwalamy wystygnąć naszemu specyfikowi. Następnie wylewamy go na grządki, na których rosną ogórki. Na każdy krzak powinno przypadać około 200 ml.

Nawóz z cukru i wody ma jedną wadę. Przyciąga do siebie mrówki. Jednak za sprawą kilku sprawdzonych metod bez problemu się z nimi uporamy. Jakiś czas temu prezentowaliśmy sprawdzony sposób na pozbycie się mrówek.

Obfite zbiory ogórków
Obfite zbiory ogórków

Canva / maxsol7

Artykuły polecane przez Redakcję Smakoszy:

Źródło: Planeta Polska

Zapraszamy na nasz Instagram

Tagi: Ogórki