Wyszukaj w serwisie
przepisy porady dieta Show-biznes od kuchni produkty kuchnia smakoszy quizy
Smakosze.pl > Show-biznes od kuchni > Niebywałe, co Okrasa wystawił do licytacji na WOŚP. Każdy smakosz byłby wniebowzięty
Aleksandra Proch
Aleksandra Proch 29.01.2023 18:26

Niebywałe, co Okrasa wystawił do licytacji na WOŚP. Każdy smakosz byłby wniebowzięty

okrasa
TRICOLORS / East News ; Pawel Wodzynski / East News

Coroczne licytacje są nieodłącznym elementem finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej pomocy. W tym roku do grona aukcji dołączyła niezwykła oferta od Karola Okrasy. Szczęśliwy zwycięzca będzie miał okazję zjeść kolację własnoręcznie przygotowaną i zaserwowaną przez Mistrza. Celebracja wygranej odbędzie się w warszawskiej restauracji Platter by Karol Okrasa.

Na apel organizatorów Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy odpowiedziała firma Lidl. To właśnie w niej imieniu do grona nagród dołączył uroczysty posiłek przyrządzony rękami popularnego kucharza. Karol Okrasa w ramach tej kolacji ugości 2 osoby. Warto zawalczyć o tak wyjątkowe przeżycie.

Jaki cel wspiera Karol Okrasa razem z Wielką Orkiestrą Świątecznej Pomocy?

31 finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy przebiega pod hasłem „Żyj zdrowo w zdrowym świecie”. Jak deklarują organizatorzy, w tym roku grają zarówno dla małych jak i dużych, a ich celem jest walka z sepsą. Cegiełka od Karola Okrasy bez wątpienia będzie znaczącym wsparciem.

Karol Okrasa to kucharz, który dał się poznać głównie w programach telewizyjnych. Zdradzał w nich tajniki gotowania i przybliżał historię rodzimej kuchni. Uważany jest za jednego z najzdolniejszych i najbardziej rozpoznawalnych polskich szefów kuchni. Posiłek przygotowany i zaserwowany przez niego to nie lada gratka dla każdego miłośnika dobrego jedzenia.

Poza występami w telewizji popularny kucharz prowadzi restaurację Platter by Karol Okrasa, którą założył ponad 10 lat temu. Lokal znajduje się w luksusowym hotelu InterContinental w warszawskim śródmieściu. Jak możemy wyczytać na oficjalnej stronie internetowej restauracja oferuje świeżą i zdrową kuchnię polską, wzbogaconą o międzynarodowe akcenty.

Co możemy znaleźć w menu restauracji Karola Okrasy?

Opis aukcji nie zdradza szczegółów na temat samego licytowanego posiłku. Wiemy jedynie, że Karol Okrasa ma go przygotować oraz zaserwować osobiście. Z niezwykłej nagrody mogą skorzystać dwie osoby, bowiem kolacja przygotowana będzie dla dwojga. Zaproszenie do lokalu ważne będzie do 30 czerwca bieżącego roku.

Jakie dania na co dzień serwuje restauracja Platter by Karol Okrasa? W karcie znajdziemy menu lunchowe oraz kolacyjne. W tym drugim na szczególną uwagę zasługuje menu degustacyjne, składające się z 6 lub 8 dań. Lokal może poszczycić się ponadto bogatym wyborem win.

Karol Okrasa stara się mieć propozycję dla każdego gościa. W swojej restauracji proponuje dania mięsne, rybne oraz wegetariańskie. W poszczególnych potrawach można tak egzotyczne składniki jak ptasie mleczko z karpia, piana z sera owczego, palone masło z kaparami czy majonez z palonego siana. Jeśli takie specjały serwuje się tam każdego dnia, to umieramy z ciekawości, co Mistrz przygotuje na uroczystą kolację w ramach WOŚP. Karol Okrasa podzielił się swoim sposobem na tradycyjne kotlety mielone. Tak banalny produkt, jak ketchup także ma swoje miejsce w książce kucharskiej Okrasy.

Canva / aloha_17
Canva / aloha_17

Artykuły polecane przez Redakcję Smakoszy: