Smakosze.pl
Pomidory

canva/ juliedeshaies

Niesamowite zastosowanie cukru pudru w ogrodzie, odstraszy mrówki

29 Maja 2021

Autor tekstu:

Adam Moskal

Udostępnij:

Cukier puder można znaleźć prawdopodobnie w każdej kuchni - bez niego wiele deserów nie smakowałoby tak samo. Okazuje się, że można wykorzystać go do pozbycia się uciążliwego problemu. Zmieszaj go z kwasem borowym i nakarm mieszaniną mrówki, a szybko je wykurzysz.

Cukier puder spotkać można na każdym kroku. Posypujemy nim pączki, ciasta i faworki, mieszamy z kremami oraz ucieramy z żółtkami na kogel mogel. Bez cukru pudru przygotowanie wielu deserów nie byłoby możliwe, gdyż gra on bardzo ważną rolę. 

Użycie tego produktu nie ogranicza się jednak jedynie do kwestii kulinarnych. Jeśli w twoim ogrodzie roi się od mrówek, które wykańczają twoje rośliny i masz ich dość, cukier puder pomoże ci w pozbyciu się ich. Co więcej, ta metoda jest banalnie prosta. 

Cukier puder i kwas borowy rozprawią się z mrówkami

Choć mrówki zwiększają wskaźnik zapylenia poprzez przenoszenie na swoich ciałach pyłków z kwiatka na kwiatek, a także pomagają zatrzymać rozwój niektórych szkodników, nie zawsze są mile widziane. Niekiedy ich obecność niesie o wiele więcej szkód. 

Mrówki hodują bowiem mszyce na roślinach. Mszyce wydzielają słodką substancję, która nazywa się spadź. Mrówki odżywiają się nią, dlatego dbają o swoich małych podopiecznych. Mszyce niestety uszkadzają rośliny, podgryzając je, dlatego często decydujemy się ich pozbyć.

Aby kontrolować rozwój i rozprzestrzenianie się mrówek, możesz przygotować specjalną mieszankę cukru pudru, kwasu borowego oraz wody. Metoda ta wymaga odrobiny czasu, jednak jest bardzo skuteczna i załatwia problem "od środka". 

Na naszej stronie możesz przeczytać wiele informacji kulinarnych, które mogą przypaść tobie do gustu. Z tego artykułu dowiesz się, jak przygotować ciasto na pierogi sprzed ponad 100 lat. W tym tekście zdradzamy przepis na idealne ogórki małosolne. 

Źródło: Cabezonication, Getty Images

Jak przygotować mieszankę na mrówki?

Będziesz potrzebować 1 łyżeczkę cukru pudru, 1 łyżeczkę kwasu borowego, odrobinę wody oraz zakrętkę od słoika. Zmieszaj ze sobą cukier i kwas borowy, a następnie dodaj do nich wodę. Gdy uzyskasz konsystencję gęstej pasty, przełóż mieszankę na zakrętkę.

Zakrętkę wbij delikatnie w ziemie w takim miejscu, do którego łatwy dostęp mają owady. Mrówki zaczną zbierać pastę i zanosić ją do swojego mrowiska. Tam użyją jej do karmienia larw, królowej i reszty robotnic. Po krótkim czasie cała kolonia powinna zostać wybita. 

Kwas borowy jest trujący dla mrówek, dlatego po jego spożyciu szybko umierają. Korzystając z powyższej metody, pamiętaj, aby żadne domowe zwierzęta nie mogły zjeść pasty. Jej działanie jest bowiem dla nich szkodliwe.

Artykuły polecane przez Redakcję Smakoszy:

Źródło: smakdnia.pl

Zapraszamy na nasz Instagram

Adam MoskalAutor

Redaktor serwisu Smakosze. Profesjonalnie kulinariami zajmuję się ponad półtora roku, lecz gotowaniem i pisaniem o jedzeniu interesuję się już od dzieciństwa. W swoich tekstach staram się zawrzeć najważniejsze informacje, które pozwalają ug

Chcesz się ze mną skontaktować?

Napisz adresowaną do mnie wiadomość na mail: redakcja@smakosze.pl

Podobne artykuły

Jak doprawić leczo?

Porady

Jak dobrze doprawić leczo?

Czytaj więcej >

Porady

Dlaczego placki ziemniaczane nie wychodzą?

Czytaj więcej >

Porady

Babcine porady kulinarne sprzed 100 lat

Czytaj więcej >
Krokiety nie pękną

Porady

Co zrobić, żeby krokiety nie pękały?

Czytaj więcej >

Porady

Jak gotować flaczki, by nie wyszły twarde?

Czytaj więcej >
Drewniane łyżki

Porady

Jak dbać o drewniane przyrządy kuchenne?

Czytaj więcej >