Wyszukaj w serwisie
przepisy porady dieta Show-biznes od kuchni produkty kuchnia smakoszy quizy
Smakosze.pl > Show-biznes od kuchni > Pączki od Gessler jeszcze nigdy nie były tak drogie. Cena zwala z nóg, to już jest przegięcie

Pączki od Gessler jeszcze nigdy nie były tak drogie. Cena zwala z nóg, to już jest przegięcie

pączki
Instagram/@slodki_slony; Wojciech Olkusnik/East News

Już niedługo ruszymy do cukierni, by kupić pączki. Wszystko dlatego, że Tłusty Czwartek coraz bliżej. Ile w tym roku trzeba zapłacić za pączki od Magdy Gessler? Cena zwala z nóg, bo nigdy jeszcze nie było aż tak drogo.

Paczki od Magdy Gessler, czyli droga przyjemność

Tłusty Czwartek już 8 lutego, a to oznacza, że wiele cukierni, piekarni, a nawet supermarketów przeżyje prawdziwe oblężenie. Polacy będą kupować pączki i inne smakołyki. Ponoć zjedzenie pączka ma zapewnić dobrobyt i szczęście. Tak przynajmniej dawniej wierzono. Teraz jedno jest pewne.

Tłusty Czwartek to spory wydatek dla Polaków. Słodkie wyroby są coraz droższe. Co prawda, można kupić niedrogie paczki z supermarketów, ale czy są one dobrej jakości? Tradycyjnie w Tłusty Czwartek będzie można kupić pączki w cukierni Magdy Gessler. Tam zawsze było drogo, ale w tym roku za pączka od znanej restauratorki trzeba będzie zapłacić krocie. 

Owiń mięso mielone ciastem francuskim i wstaw do piekarnika. Ten obiad starcza na kilka dni

Ile kosztuje pączek od Magdy Gessler?

Jedna z influencerek, która odwiedza lokale gastronomiczne i hotele, wybrała się do cukierni Magdy i Lary Gessler. Agnieszka odwiedziła punkt w Śródmieściu Warszawy. Tam kupiła kilka pączków, by potem ich spróbować i ocenić. Dwa lata temu za pączka z cukierni Magdy Gessler trzeba było zapłacić 15 złotych. Rok temu cena wzrosła do 18 złotych. 

Ile ta słodka przyjemność kosztuje w tym roku? Okazuje się, że za pączka z cukierni Słodki Słony musimy zapłacić aż 22 złote. Kwota może szokować, jednak czy warto wydać takie pieniądze na pączka od Magdy Gessler?.Influencerka Agnieszka powiedziała w filmiku, który opublikowała w mediach społecznościowych:

Trzeba przyznać, że jest drogo, ale ciasto ma idealny kolor, jest idealnie puszyste i sprężyste. Jest też dość sporo dobrej jakości nadzienia. Ocena 9/10

Cena pączków i burza w sieci

W sieci zawrzało. Część internautów uważa, że takie pączki warte są wysokiej ceny. Jednak  dużo osób uważa też, że 22 złote za jednego paczka to już przesada. Internauci pisali:

Faktycznie one są warte swojej ceny, ale 22 zł to już troszeczkę za dużo

Ja wolę zapłacić za jakość, niż jeść przysłowiowe parówki

W sieci pojawiły się też takie komentarze:

22 złote? Mają dziewczyny fantazję!

Ceny nowojorskie

Niestety za tę cenę nie jest to pączek dla każdego. Są jednak ludzie, których stać na to

Co sądzicie o cenie pączka z cukierni Magdy i Lary Gessler? Kupilibyście tam ten smakołyk w Tłusty Czwartek? Pisaliśmy o tym, jak przyrządzić pyszną i efektowaną sałatkę. Podawaliśmy też przepis na wyśmienity deser z ciasta francuskiego, śmietany i owoców.