Pierogi i inne dania na post
SMarina, Getty Images Pro, dusiowa, Getty Images

4 pomysły na bezmięsne dania na Środę Popielcową

Pierogi mogą być jednym z dań, które katolicy będą mogli jeść w dniu jutrzejszym. Oczywiście pod warunkiem, że farsz będzie bezmięsny - obowiązuje tego dnia post, który nakazuje wierzącym całkowitą rezygnację z mięs czy używek. Poniżej prezentujemy 4 potrawy, dzięki którym można przetrwać ten dzień ze smakiem.

Pierogi pojawiają się na naszych stołach przy każdej możliwej okazji. Polacy uwielbiają smak wszelakich wersji tej potrawy, lecz jutro duża część nie będzie mogła zajadać się pierogami z mięsem - obowiązuje bowiem post.

Z tego powodu duża grupa ludzi poszukuje przepisów na dania wegetariańskie czy postne, które nie są zakazane tego dnia. Właśnie dla nich prezentujemy poniżej 4 propozycje na posiłki, które każdy bez żadnych wyrzutów sumienia będzie mógł zjeść z radością.

Na Środę Popielcową nie tylko pierogi

Naturalnym wyborem większości mogą być pierogi - ich zróżnicowanie w kontekście bezmięsnych farszy jest tak duże, że praktycznie każdy może znaleźć coś dla siebie. Jednymi z najlepszy są bez wątpienia pierogi ruskie, z serem czy owocami, ponieważ to one są najczęściej jedzone.

Z kolei dość niedocenionym wariantem są pierogi z kapustą i grzybami. Ich kwaśny smak nie odpowiada każdemu, lecz właściwości zdrowotne sprawiają, że każdy powinien zjeść choć kilka z nich. Duża ilość błonnika i probiotyków doskonale wpływa na układ pokarmowy.

Co można jeść w czasie Środy Popielcowej i Postu?Co można jeść w czasie Środy Popielcowej i Postu?Czytaj dalej

Inną opcją na jutrzejszy dzień mogą być najprostsze naleśniki. Podobnie jak pierogi można nadziewać je wieloma farszami, lecz równie dobrze smakują bez niczego. Ich odgrzewanie również jest proste, więc łatwo można przygotować ich spory zapas na cały dzień.

Nie można również zapomnieć o klasyce polskiego postu, czyli daniach ziemniaczanych. Wszelkie zapiekanki, placki, babki czy kiszki spełniają bardzo ważną rolę - duża ilość skrobi i błonnika zapełnia żołądek i zagłusza uczucie głodu, które nie pozwala funkcjonować.

Chcesz przekonać się, w jaki niecodzienny sposób można wykorzystać produkty, które każdy z nas ma w kuchni? W tym tekście pokazujemy jak wyczyścić blachę do pieczenia za pomocą piekarnika i kostki do zmywarki. Tutaj opisujemy działanie sody oczyszczonej na mięso.

Jednym z najpopularniejszych wariantów są najzwyklejsze gotowane w całości ziemniaki, podane z sadzonym jajkiem i dużą ilością koperku. Do tego nie może zabraknąć szklanki zsiadłego mleka, które pasuje do tego dania jak nic innego.

Ostatnią propozycją dla ludzi, którzy nie mogą wytrzymać bez mięsa, są ryby. Choć nie są wegetariańskie, znajdują się w kategorii postnych produktów. Koreczki śledziowe, smażone filety czy sałatki rybne doskonale sprawdzą się jako zamiennik dla produktów i dań mięsnych.

Artykuły polecane przez Redakcję Smakoszy:

Źródło: zakumaj.pl

Zapraszamy na nasz Instagram

Następny artykuł