Wyszukaj w serwisie
przepisy porady dieta Show-biznes od kuchni produkty kuchnia smakoszy quizy
Smakosze.pl > Show-biznes od kuchni > Podstępem zamówił obiad z sejmowej restauracji, ceny to jakiś żart. „Taniej niż w barze mlecznym”
Maciej Jurczyk
Maciej Jurczyk 26.01.2024 17:26

Podstępem zamówił obiad z sejmowej restauracji, ceny to jakiś żart. „Taniej niż w barze mlecznym”

książulo
YouTube/@KSIĄŻULO

Czy wiesz, że przy sejmie działa restauracja, która jest dostępna tylko dla posłów i pracowników? Znany youtuber Książulo podstępem zamówił stamtąd obiad. Nie krył swojego zaskoczenia. Takich cen nikt się nie spodziewał.

Książulo w sejmie

Książulo znany z oceniania gotowego jedzenia i odwiedzania popularnych lokali gastronomicznych, tym razem sprawdził, co można zjeść w sejmie. Nie dziw się, bowiem istnieje tam restauracja, która jest dostępna tylko dla posłów i pracowników. 

Youtuberowi nie udało się dostać do budynku. Jednak dzięki koledze, który w pracuje izbie parlamentu, zamówił dania obiadowe. Co można zjeść w sejmowej restauracji?

zestaw dnia książulo.jpg
YouTube/@KSIĄŻULO

 

Tylko w ten weekend w Biedronce otrzymasz od razu od 15 do 50 zł. Warunek jest jeden

Obiad z sejmowej restauracji

Youtuber zamówił z menu wszystko, co było dostępne w ten dzień na obiad. W jego zamówieniu znalazły się zarówno dania na słodko, jak i na słono. 

Wzięliśmy tak naprawdę wszystko, co się dało. Wzięliśmy wątróbkę, mirunkę. Wzięliśmy też trzy albo cztery ciastka. Wzięliśmy leniwe i zupkę pomidorową - wymieniał Książulo.

Degustację rozpoczął od zupy pomidorowej, która wchodziła w skład zestawu dnia. Książulo po rozpakowaniu zdziwił się, że nie zawiera ona, ani ryżu, ani makaronu. Dodatkowo jej składniki w ogóle nie przypominały dobrze nam znanej pomidorówki.

Najgorsza zupa. Przypomina trochę pomidorową, trochę gulaszową. Smakuje jak rozwodniony sos do pizzy - podsumował youtuber.

W zestawie dnia znalazła się jeszcze wątróbka z pieczonymi ziemniakami i kompot. Krytyk pochwalił smak ziemniaków, miały być domowe i smaczne. W przypadku wątróbki również wyraził zadowolenie. 

Smakuje tak jak robiła ją mama. Nawet dobra - podsumował.

Kolejnym zamówionym daniem była ryba miruna z kaszą. Po otwarciu pojemnika wyglądała bardzo skromie, co nie uszło uwadze youtubera. 

Mega sucha, ale napewno plus za to, że jest więcej ryby, niż panierki. Wygląda i smakuje jakby była z wczoraj - ocenił Książulo.

Dużym zaskoczeniem okazały się pierogi leniwe oraz ciasta. Były świeże i smaczne. Jednak największe zdziwienie mogą wywołać ceny.

Ile taki obiad kosztuje?

Wydawałoby się, że tak sporą ilość jedzenia rachunek też powinien być wysoki. A tutaj zaskoczenie. Książulo za całość zapłacił jedynie 75 złotych. Sam zestaw dnia kosztował 20 złotych. Biorąc pod uwagę, że składał się z dwóch dań i kompotu, to raczej niewiele. 

Taniej niż barze mlecznym - podsumował youtuber.

W opinii testera cena za rybę i kaszę była totalnie nieuzasadniona. Sama ryba kosztowała 16 złotych, a kasza 3 złote. Wydaje się niewiele, ale sądząc po jej smaku i wyglądzie, cena nie była adekwatna. 

Youtuber podsumował, że jedzenie było bardzo średnie. Jedynie zestaw dnia zasługuje na uwagę, bo w tej cenie jest to dobry wybór. Sprawdź, jak ugotować smaczną i zdrową zupę oraz jaką promocję przygotowała Biedronka.

ciasta książulo.jpg
YouTube/KSIĄŻULO