Prosty i szybki sposób na odświeżenie zawartości lodówki
Gąbka w lodówce może wydawać się co najmniej irracjonalnym pomysłem. Jednak dzięki niej możemy znacząco przedłużyć świeżość owoców i warzyw. Niepozorna gąbka pochłania wilgoć, która przyczynia się do procesów gnilnych.
Przeważnie gąbka jest przez nas wykorzystywana do zmywania. Nic nie stoi na przeszkodzie, by wykorzystać ją w bardziej niekonwencjonalny sposób. Mało kto podejrzewałby, że gąbka w lodówce pozwoli nam dłużej cieszyć się świeżymi produktami spożywczymi.
Dalsza część artykułu znajduje się poniżej filmu:
Gąbka w lodówce potrafi zdziałać cuda
Nie da się ukryć, że gąbka w lodówce nie jest codziennym widokiem. Wszakże jej miejsce jest przy zlewie, w którym zmywamy naczynia. Okazuje się, że nawet zwykła gąbka może mieć ciekawe zastosowanie.
Jakiś czas temu wspominaliśmy o tym, jak można wykorzystać folię aluminiową. Dziś przyjrzymy się bliżej sztuczce, z gąbką do zmywania. Dzięki niej nasze owoce i warzywa dłużej zachowają swoją świeżość. Wystarczy, że w ich pobliżu umieścimy gąbkę.
Gąbka znakomicie pochłania wilgoć. Tym samym owoce i warzywa będą mniej narażone na gnicie. Oczywiście należy użyć czystej gąbki. Najlepsze efekty otrzymamy wówczas, gdy umiejscowimy ją w pobliżu naszych smakołyków.
Jak jeszcze przedłużyć świeżość owoców i warzyw?
Nie tylko gąbka pozwoli nam na zadbanie o produkty spożywcze znajdujące się w lodówce. Pomocne są także ręczniki papierowe, które warto umieścić pod owocami i warzywami. Takie podłoże również pochłonie nadmiar wilgoci.
Owoce i warzywa, które mają znaleźć się w lodówce, nie powinny być wcześniej myte. W takiej sytuacji woda na ich powierzchni może przyśpieszyć procesy gnilne. Najlepiej myć owoce i warzywa dopiero przed zjedzeniem.
Nie wszystkie warzywa nadają się do przechowywania w lodówce. Smakołyki takie jak papryka, ogórki, pomidory i bakłażany w takich warunkach psują się o wiele szybciej. W związku z tym lepiej trzymać je poza lodówką. Dobrze sprawdzą się pojemniki umiejscowione w ciemnym i suchym miejscu.
Canva / tommasolizzul
Wspomniane pomidory najlepiej układać szypułkami do góry. Wówczas znacząco obniżamy szanse na ich popsucie. Natomiast ziemniaki i cebula powinny być przechowywane w papierowej torbie z otworami.
Z kolei brokuły i szparagi należą do grona warzyw, które lubią wilgotne warunki. Warto wstawić je do lodówki częściowo zanurzone w misce z wodą. W jednym z wcześniejszych artykułów wspominaliśmy o tym, jak przechowywać jajka.
Artykuły polecane przez Redakcję Smakoszy:
Źródło: ShareInfo; Haps