Sekretem idealnych buraczków na ciepło jest niepozorny składnik. Wielu o nim zapomniało
Smak buraczków na ciepło towarzyszy nam od dzieciństwa. Co jednak do nich dodać, aby dorównywały smakiem tym przygotowywanym przez babcie? Najbardziej zbalansowany smak zapewni dodatek octu winnego. Na tę potrawę znamy jednak więcej sposobów.
Idealne buraczki na ciepło wymagają odpowiednich przypraw
Buraki jako takie nie charakteryzują się zbyt wyrafinowanym smakiem. Ich naturalna słodycz wymaga odpowiedniej kontry. Oczywistym wyborem są w tym przypadku smaki kwaśnie, w tym między innymi ocet winny cechujący się dość neutralnym aromatem. Przyjrzyjmy się bliżej temu, co dodawać do buraczków na ciepło.
Wlej 2 łyżki do duszącego się mięsa. Po 20 minutach będzie rozpływać się w ustachNajlepszy sposób na buraczki na ciepło
Przygotowanie buraczków na ciepło nie jest trudną sztuką. Do ugotowanych, startych warzyw należy dodać kilka prostych składników w odpowiednich proporcjach. Od czego zacząć, by nasza potrawa idealnie łączyła wszystkie smaki?
Na 1 kg gotowanych i startych buraków potrzebne są 2 łyżki octu winnego. Nie może zabraknąć także słodyczy uzyskanej z 1 łyżeczki cukru lub miodu. Do tego odrobina masła do podsmażenia całości i nasz dodatek obiadowy jest niemal gotów do podania.
Jak niemal każda potrawa, tak i buraczki na ciepło wymagają dodatku odrobiny soli i pieprzu. Ich ilość zależy od osobistych preferencji każdego kucharza. Jeśli tylko masz możliwość, używaj pieprzu świeżo zmielonego. Zapewni on potrawie dużo więcej aromatu niż ten mielony od razu przez producenta.
W niektórych domach buraczki zaprawia się też śmietaną. Do tego celu wystarczą 3-4 łyżki gęstego nabiału. Śmietanę dodajemy do buraczków na ciepło przed samym podaniem. Taki dodatek sprawia, że stają się bardziej aksamitne i delikatne w smaku.
Jakie jeszcze dodatki pasują do buraczków na ciepło?
Buraczki na ciepło dobrze komponują się ze smakami kwaśnymi. Poza octem w kuchni można znaleźć też inne odpowiednie produkty tego rodzaju. Wielbiciele zdecydowanych smaków sięgną po ocet spirytusowy. Ci lubujący się w łagodniejszych nutach poza octem winnym mogą postawić na cytrynę lub wytrawne wino.
Słodycz samych buraków wymaga podkręcenia. Cukier nie jest jedynym składnikiem, który jej dostarczy. Zetrzyj odrobinę jabłek lub dodaj drobno posiekaną czerwoną paprykę. Takie produkty poza samym smakiem zapewniają intrygującą, niego chrupiąca fakturę.
Niektóre osoby w swoich buraczkach na ciepło cenią sobie ziołową nutę. Najprostszym wyborem w tej sytuacji jest suszony majeranek. Szukając dalej sięgnąć możemy też po kminek, cząber lub nawet bazylię. Takie kulinarne eksperymenty pozwolą nam odkrywać buraczki za każdym razem na nowo. Magda Gessler o swoich buraczków zasmażanych dodaje nietypowy produkt. Siostra Anastazja ma własną fantazję na temat popularnego warzywa.