Przez 7 dni pił sok z kiszonych ogórków. Jego zalety robią wrażenie
Sok z ogórków kiszonych może wydawać się dla większości osób produktem ubocznym, z którego nie ma zbyt wiele pożytku. Niestety, takie myślenie przyczynia się do wyrzucania i marnowania doskonałego specyfiku, który ma wiele pozytywnych zdolności.
Nie trzeba wspominać o soku po kiszeniakach jako świetnym prebiotyku, który wspomaga trawienie i generalną kondycję układu pokarmowego. Sok ma jednak jedną cechę, która dla większości jest zupełnie nieznana.
Sok z ogórków kiszonych na brzydki zapach z ust
Smakosze zjadają kiszone w ogromnych ilościach, a prawdziwi koneserzy i znawcy doceniają też cudowne właściwości wody po ogórkach. Od dłuższego czasu głośno jest o tym, że nie warto jej wylewać do zlewu. Dzięki niej pozbędziesz się przykrej sprawy.
Mowa oczywiście o nieświeżym oddechu, który jest przypadłością milionów Polaków. Praktycznie każdemu zdarzyło się poczuć na własnej skórze jak to jest mieć nieprzyjemny oddech, który odstrasza innych. Ten wstydliwy problem można łatwo rozwiązać.
Wystarczy bowiem, że przez 7 dni będzie się piło sok po ogórkach kiszonych, który wykazuje działanie uwalniające od tej przykrej przypadłości. Nie trzeba więcej niż szklanka dziennie, aby po tygodniu kuracji zauważyć zupełną metamorfozę.
Z jej doskonałych leczniczych właściwości korzystają sportowcy, osoby na diecie i wszyscy ci, którzy chcą zadbać o zdrowie. Sok zawiera bowiem przeciwutleniacze, które opóźniają procesy starzenia i zwalczają wolne rodniki odpowiedzialne za rozwój wielu chorób.
Chcesz poczytać o innych ciekawostkach ze świata kulinariów? Sprawdź ten artykuł, w którym zdradzamy jak znana celebrytka schudła po ciąży. W tym tekście wyjaśniamy, dlaczego ziemniaki mogą ciemnieć po ugotowaniu.
Picie wody wspomaga organizm kobiety podczas menstruacji. Jeśli więc zmagasz się z silnymi bólami, a skurcze nie dają ci normalnie funkcjonować - pij szklankę soku. Elektrolity doskonale odżywią mięśnie i wyeliminują bolesne skurcze.
Woda, która pozostaje nam po wszelkich fermentowych warzywach, nie powinna trafiać do zlewu, bo jest to ogromne marnotrawstwo cennego lekarstwa. Zarówno kiszona kapusta, jak i kiszone buraki wypełniają ją cennymi składnikami, które zdecydowanie warto przyjmować.
Artykuły polecane przez Redakcję Smakoszy:
Kawa czy herbata? Już wiadomo, który napój lepiej pić o poranku
Łyżeczka produktu zjedzona przed snem przynosi zniewalające rezultaty
Pamiętacie jeszcze kultowe ciastka orzeszki? Znamy najlepszy przepis
Źródło: zywienie.abczdrowie.pl