Steki za prawie 7 tysięcy złotych
Scena z filmu zamieszczonego na YouTube na kanale MINI MAJK

Rozpływające się w ustach steki w restauracji w Dubaju

Steki są wyjątkowym specjałem, który potrafi przyprawić o ekscytację wielu smakoszy. Youtuber MINI MAJK razem ze znajomymi udał się do dubajskiej restauracji, w której można dostać złote steki. Polacy wydali w lokalu prawie 7 tysięcy złotych.

Bez wątpienia steki uchodzą za wyjątkowe frykasy. Nie od dziś wiadomo, że tego typu dania nie należą do najtańszych. Jednak ceny czasami potrafią zwalać z nóg. W jednej z dubajskich restauracji polscy Youtuberzy zapłacili blisko 7 tysięcy złotych. Uraczono ich niecodziennymi smakołykami.

Steki za 7 tysięcy złotych

Przepyszne steki zalicza się do wykwintnych specjałów, które cieszą się coraz większą popularnością. Okazuje się, że niektóre z nich są niezwykle kosztowne. Podczas wycieczki do Dubaju, Polacy odwiedzili restaurację, w której serwuje się steki pokryte złotem. Wszystko zostało zarejestrowane, a film opublikowano na YouTube na kanale MINI MAJK. Właśnie stamtąd pochodzi zdjęcie wykorzystane powyżej. Jak przebiegała wizyta w wyjątkowym lokalu?

Niedawno wspominaliśmy o tym, jak przygotowuje się steki z in vitro. Dziś przyjrzymy się luksusowym frykasom, które są wartę fortunę. Polacy zdecydowali się na odwiedzenie restauracji, za którą odpowiada Nusret Gökçe, znany jako Salt Bae.

Restaurator specjalizuje się w serwowaniu dań w niepowtarzalny sposób. Jego steki i burgery z pewnością można uznać za prawdziwe kulinarne arcydzieła. Youtuberzy już na początku nagrania przyznali, że kuszący zapach roznosił się na okolicę restauracji.

Porównanie cen produktów spożywczych teraz i sprzed 2 latPorównanie cen produktów spożywczych teraz i sprzed 2 latCzytaj dalej

Kiedy Polacy zasiedli przy stoliku, przyjrzeli się karcie dań. Niektóre steki kosztowały nawet 4500 dirhamów. Warto zauważyć, że jeden dirham ma wartość zbliżoną do złotówki. W związku z tym na jedzenie w restauracji mogą sobie pozwolić tylko najbogatsi.

Jakie steki zamówili Polacy?

Youtuberzy wybrali różne steki. Jeden z nich był pokryty złotem. Jego cena wynosiła około 1500 złotych. Stek porter o wadze 1600 g kosztował aż 1950 złotych. Najdroższy był kawałek mięsa Ottoman. Za stek tego typu, który ważył 1750 g, Polacy zapłacili 2000 złotych.

W dubajskiej restauracji nawet cappuccino kosztowało około 50 złotych. Jednak jej smak znacząco się różnił od zwykłej kawy. Głównym celem wizyty Polaków w restauracji były steki. Zaserwował je im sam Salt Bae. Mistrz kuchni osobiście na oczach gości pokroił je i doprawił w charakterystyczny dla siebie sposób.

Zgodnie z opiniami, którymi Polacy dzielili się na nagraniu zamieszczonym na kanale MINI MAJK, wynikało, że w życiu nie jedli lepszych steków. Nawet dodatki okazały się zaskakujące w smaku. MINI MAJK potwierdził, że restauracja jest na najwyższym poziomie.

Łącznie za steki, napoje i dodatki Polacy zapłacili około 6330 złotych. Mało kto może sobie pozwolić na taki wydatek. Jednak nic nie stoi na przeszkodzie, by przyrządzić wyjątkowe mięsne danie w domowym zaciszu. Dobrą propozycją są kultowe schabowe po kowalsku. Relację z ekskluzywnej restauracji można obejrzeć na filmie umieszczonym poniżej.

Artykuły polecane przez Redakcję Smakoszy:

Źródło: YouTube / MINI MAJK

Zapraszam na nasz Instagram

Następny artykuł