Wyszukaj w serwisie
przepisy porady dieta Show-biznes od kuchni produkty kuchnia smakoszy quizy
Smakosze.pl > Kuchnia Smakoszy > Strzelczyk zamówił schabowego XXL. Gdy usłyszał cenę, nie mógł uwierzyć. „Jestem w szoku”
Katarzyna Rachańska
Katarzyna Rachańska 27.06.2024 11:18

Strzelczyk zamówił schabowego XXL. Gdy usłyszał cenę, nie mógł uwierzyć. „Jestem w szoku”

schabowy xxl
Fot. YouTube/ODDASZFARTUCHA

Kucharz Tomasz Strzelczyk słynie z gotowania pysznych potraw. Jednak teraz sam postanowił spróbować jak gotują inni. Zjadł schabowego XXL w Szczecinku i zaniemówił z wrażenia. Jednak największym zaskoczeniem była cena.

Tomasz Strzelczyk próbuje schabowego XXL

Kotlet schabowy jest jednym z najbardziej lubianych dań w Polsce. Lubi go też kucharz Tomasz Strzelczyk, dlatego odwiedził Fabrykę Schabowego i postanowił zamówić wielkiego kotleta. Swoimi wrażeniami podzielił się w filmie, który opublikował na kanale YouTube ODDASZFARTUCHA. W lokalu gastronomicznym oprócz schabowych można zamówić inne dania mięsne, zapiekanki i napoje.

Popularny kucharz zamówił schabowego XXL z ziemniakami i zestawem surówek. Tomasz Strzelczyk skusił się też na schab po kowalsku, placki ziemniaczane i kompot. Do tego zapiekanka. Okazało się, że kotlet schabowy w Fabryce Schabowego smażony jest na smalcu. Jak danie smakowało kucharzowi? 

schabowy po kowalsku
Fot. YouTube/ODDASZFARTUCHA
Najlepszy chleb zrobisz bez grama mąki. Wychodzi lepiej niż z drogiej piekarni

Tomasz Strzelczyk ocenia schabowego XXL

Dania prezentowały się znakomicie, ale jak smakowały? Schab po kowalsku z pieczarkami był ogromny i dość mocno rozbity. Tomasz Strzelczyk powiedział:

Schab jest delikatny i co najważniejsze jest rozbijany tłuczkiem, a nie żadną praską. Panierka jest bardzo dobra, chrupiąca. Widać nie jest to marketowa bułka tarta, którą można kupić, a później wygląda jak beton

Popularny kucharz był zadowolony z zamówionego dania. Potem spróbował schabowego XXL. O daniu mówił:

Schabowy chrupie, do tego mamy ziemniaki z koperkiem. Kotlet jest bardzo dobry

Tomasz Strzelczyk pochwalił też kompot za podania go na ciepło. Kucharz wyjaśniał:

Właściciele się tu bardzo starają, mamy sezon na truskawki i kompot jest z truskawek

Tomasz Strzelczyk zszokowany ceną

Tomasz Strzelczyk w Fabryce Schabowego zamówił kilka dań. Placki ziemniaczane były złociste i miały chrupiące brzegi. Kucharz powiedział:

Miód na moje podniebienie, do tego śmietanka, to tak, jak ja lubię. Rewelacja!

Placki były delikatne i pyszne. Ogromna zapiekanka ze schabowym na wierzchu okazała się wyśmienita. Popularny kucharz zszokowany był ceną zamówionych dań. Zapłacił za nie tylko 119 złotych. Według menu zamieszczonego na stronie lokalu schabowy XXL z ziemniakami i surówkami kosztował 35 złotych. Ceny są przystępne, a dania pyszne. Pisaliśmy o tym, jak zrobić ciasto bez pieczenia z biszkoptów i mleka skondensowanego. Podawaliśmy przepis na sernik, który nigdy nie opada. 

schabowy XXL
Fot. YouTube/ODDASZFARTUCHA

Źródła: YouTube / ODDASZFARTUCHA; Facebook / Fabryka Schabowego