Wyszukaj w serwisie
przepisy porady dieta Show-biznes od kuchni produkty kuchnia smakoszy quizy
Smakosze.pl > Show-biznes od kuchni > Superniania włączyła Kuchenne Rewolucje i zamarła. Padły mocne słowa

Superniania włączyła Kuchenne Rewolucje i zamarła. Padły mocne słowa

Kuchenne Rewolucje krytykowane
canva/sviatlanalazarenka; IG/magdagessler_official; Screen z filmu na kanale YouTube Stalowe Miasto

Kuchenne Rewolucje zostały skrytykowane. Na temat programu z Magdą Gessler wypowiedziała Superniania, czyli Dorota Zawadzka. Ekspertka z zakresu psychologii skrytykowała występujące w programie przekleństwa.
 

Kuchenne Rewolucje mogą źle wpływać na dzieci

Dorota Zawadzka znana jest z programu dotyczącego wychowywania dzieci, emitowanego kiedyś w stacji TVN. Doradzała tam rodzicom jak poskromić niegrzecznych młodych ludzi. W obszarze zainteresowań ekspertki znajduje się również zwracanie uwagi na niewłaściwe zachowania dorosłych.

Takie słowa napisała na swoim Facebooku po zobaczeniu ostatniego odcinka Kuchennych Rewolucji:

Palec zatrzymał mi się na „Kuchennych rewolucjach” - 10 minut, kilkanaście wulgaryzmów w ustach prowadzącej. Nie pojmuję… – cytuje portal pudelek.pl.

Wulgaryzmy w ustach dzieci są nie do przyjęcia, a zdaniem Superniani jest to efekt przeklinania dorosłych. Ale czy na pewno program TVN wpłynie na najmłodszych członków polskich rodzin?

Kupił kalafior w Biedronce i oberwał liście. Jego komentarz jest hitem sieci

Odbiorcy Kuchennych Rewolucji bronią Gessler

Zdaniem fanów programu reakcja Zawadzkiej jest przesadzona. Dali temu wyraz pod jej wpisem, lecz ekspertka pozostała nieugięta, utrzymując, że to właśnie takie postawy, jak prezentowana w show ekspresja Gessler, powodują, że przekleństwa są obecne w języku dzieci.

Superniani zdawało się nie interesować fakt, że program kierowany jest do starszej publiki, która uważa, że sposób narracji był słuszny:

Ale dała im pani popalić! Bardzo dobrze. Gdy zostali sprowadzeni do pionu, od razu wszystko jest na swoim miejscu i to kocham w pani. Porządek, czystość, estetykę potraw, szczerość do bólu i nieowijanie w bawełnę...Bo jeśli się coś robi, to trzeba włożyć w to pasję i serce. I dlatego pani, Magdo, jest pani wielkim sukcesem w Polsce — pisze jedna z obserwatorek w komentarzu pod zdjęciem zapowiadającym odcinek z Łomży zamieszczonym na Instagramie restauratorki.

Jak widać, zdania są podzielone i sytuacja nie jest jednoznaczna.

Zawadzka ceni Gessler

Superniania, mimo krytyki języka prowadzącej Kuchenne Rewolucje, zaznacza, że ceni doświadczenie i wiedzę, jaką przekazuje ona uczestnikom programu:

Magda jest świetna i kompetentna. Tylko te przekleństwa... - pisze psycholożka w jednym z komentarzy.

Komentarz zdaje się mieć słodko-gorzki wydźwięk. Na szczęście każdy z nas może wyrobi sobie własną opinię o programie. O tym, co dokładnie wydarzyło się w czwartym odcinku Kuchennych Rewolucji, pisaliśmy już w tym artykule.

Nasze materiały obejmują też sprawdzone przepisy Magdy Gessler. Spróbujcie koniecznie jej patentu na sernik krakowski — słodycz skradnie niejedno serce. Być może skusi was też receptura na ciasto na pizzę.

Kuchenne Rewolucje mają pomagać restaracjom bez przekleństw.png
canva/Ahsen, Pexels

Źródło: Pudelek; IG/magdagessler_official