Wyszukaj w serwisie
przepisy porady dieta Show-biznes od kuchni produkty kuchnia smakoszy quizy
Smakosze.pl > Przepisy > Uwielbiany produkt wraca do Biedronki. Klienci będą zadowoleni
Przemysław Bociąga
Przemysław Bociąga 13.06.2024 14:36

Uwielbiany produkt wraca do Biedronki. Klienci będą zadowoleni

sklep biedronki
fot. Marek Bazak / East News

Dla wielu klientów to ważny moment. Od kilkunastu miesięcy na niektórych półkach w najpopularniejszym w Polsce dyskoncie dały się odczuć braki niektórych produktów. Wreszcie Biedronka porozumiała się jednak z PepsiCo i wrócą one do sprzedaży.

Spór Biedronki z PepsiCo

„Jeżeli nie wiadomo, o co chodzi, to chodzi o pieniądze”. Ta maksyma zdaje się mieć zastosowanie w przypadku sporu, który pojawił się między dwiema wielkimi firmami: największą w Polsce siecią dyskontów i międzynarodowym gigantem rynku spożywczego.

Produkty PepsiCo od czasu do czasu znikały ze sklepów, a na dobre nie było ich od końca 2022 roku, kiedy firmy ostatecznie doszły do problemów z dogadaniem się. Wtedy właśnie z półek dyskontów zniknęły na dobre produkty tej amerykańskiej firmy.

cola
fot. Canva
Weź resztki z kuchni i zrób z nich nawóz. Marchew będzie rosła jak szalona

Nie tylko pepsi

Chodzi jednak nie tylko o napoje. Wszyscy kojarzą Pepsico z nazwą coli Pepsi, a także z jej krewniakami – 7 Up, o smaku określanym jako cytrynowo-limonkowy (ang. lemon-lime soda) i Fantą w jej odmianach pomarańczowej i kilku stworzonych później. PepsiCo ma jednak w swojej ofercie także mrożoną herbatę robioną na licencji Liptona, czyli Lipton Ice Tea.

Do koncernu należy jednak jeszcze jedna marka – chipsy Lay's i należące do jej rodziny Doritos i Cheetos. O ile dyskonty nigdy nie przestały sprzedawać produktów Coca-coli, która ma odpowiedniki wszystkich napojów, o tyle braki w segmencie chipsów bywały dość widoczne.

PepsiCo wraca do Biedronki

Dlatego klienci z pewną ulgą przyjęli fakt, że Biedronka i PepsiCo wstały od okrągłego stołu z porozumieniem. W komunikatach prasowych firmy podkreślają zadowolenie, że produkty już w czerwcu będą z powrotem w sprzedaży. Zadowoleni są też klienci, którzy w mediach społecznościowych dają tej satysfakcji upust. PepsiCo będzie szerzej obecne w Polsce także dzięki innym porozumieniom, między innymi z europejskim Carrefourem i siecią Dealz. 

Produkty PepsiCo są też dostępne w innych krajach i sieciach. PepsiCo bowiem nie wycofało się z handlu z Rosją mimo sankcji nałożonych na ten kraj po wywołaniu wojny w Ukrainie. Aktualizowana 1 kwietnia 2024 roku informacja na specjalnej stronie leave-russia.org mówi, że firma wycofała swoje podstawowe marki, ale produkuje dalej napoje, choć pod innymi nazwami.

Wypróbuj też przepisy na jagodzianki Strzelczyka i makaron z bobem.

chipsy
fot. Canva