Wyszukaj w serwisie
przepisy porady dieta Show-biznes od kuchni produkty kuchnia smakoszy quizy
Smakosze.pl > Przepisy > Wachowicz wrzuca do krupniku sekretny składnik. Ten aromat jest nie do podrobienia

Wachowicz wrzuca do krupniku sekretny składnik. Ten aromat jest nie do podrobienia

Krupnik Ewy Wachowicz
canva/Zoryanchik; IG/ewawachowicz

Krupnik zna wielu smakoszy. Nie każdy jednak wie, że za sprawą jednego produktu zupa może nabrać niepowtarzalnego smaku i aromatu. Ewa Wachowicz zaproponowała coś, czego tej jesieni trzeba spróbować.
 

Rozgrzewająca i kojąca jesienna zupa

O krupniku przypominam sobie, gdy zaczyna robić się chłodniej. Lekka i przyjemna zupa z dodatkiem kaszy jęczmiennej jest prosta w wykonaniu i sprawia, że na długie godziny można zapomnieć o głodzie.

Jej ogromną zaletą jest fakt, że w zależności od tego, jakiej kaszy użyjemy, uzyskamy nieco inny efekt. Drobne ziarna pozwolą nam uzyskać bardziej gęstą i zwartą wersję potrawy, a pęczak zapewni nam zupę płynną, w której z łatwością wytropimy kawałki warzyw.

Uwielbiam eksperymentować z konsystencją, a ostatnio też ze smakiem. Przepis Ewy Wachowicz zainspirował mnie do wrzucenia do garnka jeszcze jednego, nieoczywistego produktu. Efekt był oszałamiający.

Krupnik z suszonymi grzybami.jpg
canva/vkuslandia
Przepis na tę zupę dyniową dostałam od babci. Dzięki dodatkowi taniego warzywa smakuje najlepiej na świecie

Krupnik Ewy Wachowicz jest niesamowity

Krupnik jest jedną z przyjemniejszych zup. Bogate w kaszę danie syci na długo, a z zaproponowanym przez Ewę Wachowicz dodatkiem — suszonymi grzybami — jego smak będzie jeszcze głębszy. Poniższe składniki w kilka chwil zamienicie w znakomity posiłek.

Składniki:

  • 600 g skrzydełek kurczaka
  • 4-5 grzybów suszonych
  • 2 większe ziemniaki
  • 2 średnie marchewki
  • 1 drobna pietruszka
  • kawałek średniego selera
  • 50 g kaszy jęczmiennej perłowej
  • 2 liście laurowe
  • 3-4 ziarna ziela angielskiego
  • sól i pieprz w ilości do smaku
  • 100 g śmietany 18%
  • natka pietruszki do podania
  • zimna woda

Lista składników długa nie jest, a przygotowanie krupniku też nie zajmuje wiele czasu. W dalszej części artykułu opisuję je ze szczegółami.

Jak przygotować krupnik? Ewa Wachowicz dodaje suszone grzyby

W garnku umieszczam skrzydełka i zalewam je taką ilością zimnej wody, by całe były przykryte. Dodaję opłukane grzyby suszone, liście laurowe i ziele angielskie. Doprowadzam zawartość naczynia do wrzenia i gotuję przez 30 minut.

W tym czasie obieram ziemniaki, marchew, pietruszkę i selera. Płuczę warzywa, a następnie wszystkie poza ziemniakami ścieram na tarce o większych oczkach. Bulwy kroję w niewielką kostkę. Składniki wrzucam do zupy wraz z kaszą jęczmienną.

Solę i gotuję przez 20 minut. Na koniec krupnik zabielam śmietaną. W tym celu hartuję nabiał, łącząc całą porcję z chochlą płynu z garnka. Wlewam do zupy, mieszając, by nie powstały grudki. Doprawiam solą i pieprzem.

Jak podać krupnik?

Już na talerzu warto posypać danie posiekaną natką pietruszki — doda przyjemnej świeżości. Do każdej porcji warto włożyć kawałki warzyw oraz kurczaka. Można też przygotować krupnik bez śmietany lub z roślinnym odpowiednikiem — wtedy będzie bez laktozy.

Na naszej stronie znajdziecie więcej przepisów na sycące zupy. Oprócz krupniku Ewy Wachowicz polecamy pyszną pomidorową z czerwoną soczewicą. Sprawdźcie też znakomitą grochówkę z kiełbasą.

Suszone grzyby do krupniku warto opłukać a nawet namoczyć.jpg
canva/Langan

Źródło: ewawachowicz