Wyszukaj w serwisie
przepisy porady dieta Show-biznes od kuchni produkty kuchnia smakoszy quizy
Smakosze.pl > Porady > Weź kiwi i wbij w nie mieszadełko do miksera. Szkoda, że nikt mi tego nie pokazał wcześniej
Katarzyna Rachańska
Katarzyna Rachańska 14.09.2023 14:13

Weź kiwi i wbij w nie mieszadełko do miksera. Szkoda, że nikt mi tego nie pokazał wcześniej

kiwi
YouTube/@5minutoweSztuczkiDIY

Kiwi jest dostępne w sklepach właściwie przez cały rok. Ten owoc możemy dodawać do sałatek, deserów, czy jeść go samodzielnie. Jednak jak w prosty sposób wydostać kiwi z jego szorstkiej skórki? Jest na to pewien przydatny sposób. 

Kiwi, czyli słodko-kwaśny owoc

Kiwi słynie z tego, że jest owocem, który może wiele wytrzymać. Długi transport, czy jeszcze dłuższe przechowywanie? Kiwi przetrwa je w jak najlepszym stanie. Mały zielony owoc o szorstkiej skórce zniesie wiele. 

Smak kiwi jest niecodzienny. W niezbyt dojrzałym owocu znajdziemy kwaśne nuty, natomiast w pełni dojrzałe kiwi będzie dość słodkie. Ten zielony owoc pochodzi z Azji Południowo-Wschodniej i dawniej nazywany był agrestem chińskim. Na stałe zagościł też już w naszym jadłospisie. 

kiwi
Canva/MikAndersen
Te ziemniaki są tak pyszne, że robię je co kilka dni. Rodzina za nimi przepada, każdy prosi o dokładkę

Kiwi, czyli porcja zdrowia i smaku

Ten mały zielony owoc jest prawdziwą bombą witaminową. Zawiera witaminę C, E i witaminy z grupy B. Do tego naszpikowany jest przeciwutleniaczami oraz błonnikiem. Jego zjedzenie dostarczy nam tylko 45 kalorii i wiele cennych minerałów. 

Ten owoc możemy dodawać do sałatek i koktajli. Jednak jak wyjąć zielony miąższ z brązowej szorstkiej skórki? Obierać? Nic z tych rzeczy. Warto użyć mieszadełka do miksera. 

Mieszadełko do miksera, czyli patent na kiwi

Owoc przekrajamy na pół i nacinamy na krzyż jego miąższ. Następnie w owoc wbijamy mieszadełko miksera. Warto wbić końcówkę na kilka centymetrów, a następnie energicznie przekręcić ją. Ten ruch sprawi, że zielony miąższ kiwi błyskawicznie wyjdzie z brązowej skórki. W tak prosty i szybki sposób jeszcze nigdy nie dotarliście do miąższu kiwi.

Dzięki końcówce od miksera owoc został błyskawicznie wydrążony. Nie musieliśmy wydrążać go za pomocą łyżeczki, czy obierać. Ten patent na kiwi ułatwi nam życie w kuchni. Łatwiej zrobimy sałatkę, czy koktajl z tego owocu. Pisaliśmy o pysznym serniku z kiwi. Podawaliśmy też przepis na pyszny dżem z kiwi. 

kiwi
Canva/NEW000007

Źródło: YouTube/@5minutoweSztuczkiDIY