Wyszukaj w serwisie
przepisy porady dieta Show-biznes od kuchni produkty kuchnia smakoszy quizy
Smakosze.pl > Przepisy > Żadne pudełko po lodach. Wachowicz przechowuje koperek w zupełnie inny sposób.
Katarzyna Rachańska
Katarzyna Rachańska 24.05.2024 13:35

Żadne pudełko po lodach. Wachowicz przechowuje koperek w zupełnie inny sposób.

koperek
Fot. Canva/Hanasaki, Facebook/Ewa Wachowicz

Zwykle koperek przechowujemy w pudełku po lodach. Jednak Ewa Wachowicz ma na to smaczne i aromatyczne warzywo inny patent. Skorzystaj ze sposobu znanej restauratorki i ciesz się dłużej pysznym koperkiem. 

Koperek pełen smaku i witamin

Koperek urozmaica naszą kuchnię i dodaje smaku oraz aromatu wielu daniom. Zupy dzięki niemu są lepsze, surówki zyskują świeży i bardziej intensywny smak. Koperek też chętnie dodajemy do ziemniaków, sosów i twarożku. To zielone warzywo pełne jest witamin: C, D, E, K i witamin z grupy.

Jedzenie koperku poprawia trawienie, ma też działanie wykrztuśne i przeciwbakteryjne. Jak na dłużej zatrzymać smak tego aromatycznego warzywa? Przeważnie koperek kroimy i zamykamy w pudełku po lodach. Jednak Ewa Wachowicz stawia na zupełnie inny sposób. Poniżej znajdziesz przepis, do którego przyda się sól. 

koperek
Fot. Canva/luvcagavagna
Tu dostaniesz czereśnie w śmiesznie niskiej cenie. Jest jeden warunek

Sposób na przechowywanie koperku od Ewy Wachowicz

Składniki:

  • 5 pęczków koperku
  • ¼ kg soli

Przygotowanie koperku zacznij od jego umycia i osuszenia. Usuń grube łodygi i drobno posiekaj. Teraz ułóż warstwami w słoiku. Każdą z warstw koperku ugnieć i posyp solą. Zacznij od warstwy soli i na niej skończ.

Szczelnie zakręć słoik z koperkiem. Wstaw do lodówki. Sposób Ewy Wachowicz na przechowywanie koperku sprawi, że z wytrzyma on nawet rok w lodówce

Sól dobrze konserwuje

Koperek dzięki tej metodzie będzie długo zdatny do użycia w kuchni. Wszystko dzięki soli, która jest dobrym konserwantem. Warto, żeby była to sól kamienna lub morska. W tym sposobie warto też wykorzystać małe słoiczki. Istotne jest, by ciasno układać koperek w słoiczkach i przesypywać solą.

Dzięki tak przyrządzonemu koperkowi nie potrzebujesz już soli do zup, ziemniaków i innych dań. Solony koperek jest smaczny i długo zachowuje świeżość. Skorzystaj ze sposobu Ewy Wachowicz w swojej kuchni. Pisaliśmy o tym, jak upiec pyszne maślane bułeczki. Podawaliśmy przepis na słynny sernik Izaura. 

koperek
Fot. Canva/Dar1930

Źródło: ewawachowicz.pl