Smakosze.pl
Projekt bez tytułu - 2021-07-05T145427.229

Kenneth Carpina, Pexels

Zaskakujący paragon z pizzerii

5 Lipca 2021

Autor tekstu:

Adam Moskal

Udostępnij:

Klientka zamówiła jedną pizzę na wynos, lecz gdy przyjrzała się rachunkowi, oniemiała. Poza kosztem 32 złote za samo jedzenie, doliczona została 1 złotówka za opakowanie. O wszystkim poinformowała na platformie dziejesie.pl

Pizza na obiad niekiedy potrafi uratować - zazwyczaj pizzerie wypiekają ją i dowożą w mniej niż godzinę od złożonego zamówienia. Z tego powodu ludzie wybierają ją na szybki obiad.

Z takiego założenia wyszła użytkowniczka portalu dziejesie.pl, która zechciała zamówić jedną pizzę z szynką i pieczarkami. Szybko się jednak negatywnie zaskoczyła, gdy spojrzała na paragon, który dostała wraz z zamówieniem.

Dalsza część artykułu pod nagraniem:

Pizza z dopłatą

Na platformie dziejesie.pl czytelniczka portalu money.pl zamieściła fotografię paragonu, na którym łączna suma wynosiła 33 zł. Pizza capriciosa kosztowała 32 zł, a dodatkowo nałożona została dopłata za opakowanie.

- Dla mnie to jednak zaskakujące i niemiłe. Już więcej tu nie przyjdę. Opłata za opakowanie do pizzy? Spróbuj wziąć na wynos bez opakowania. A obsługa w lokalu to niby mniej niż 1 zł jest warta? - napisała pani Kasia.

Projekt bez tytułu - 2021-07-05T134654.524

Ekspresowe placki ziemniaczane bez tarki

CZYTAJ DALEJ

Kasia zastanawiała się również, czy kwota widoczna na rachunku nie jest w jakiś sposób związana z opłatą produktową i koniecznością rejestrowania danych produktów jednorazowych przez przedsiębiorców.

Czy przedsiębiorca złamał prawo?

Według informacji portalu money.pl każdy przedsiębiorca ma szereg obowiązków związanych z wprowadzaniem produktów w opakowaniach na rynek. Dotyczy to zarówno niewielkie lokale, jak i ogromne zakłady.

W przypadku paragonów istnieje tylko jeden obowiązek i dotyczy zamieszczania numeru rejestrowego Bazy Danych Odpadowych. Jego brak na paragonie zagrożony jest karą od 5 tys. zł do nawet 1 miliona.

Jeśli chcesz poznać więcej ciekawostek, zajrzyj do innych naszych newsów. W tym artykule opisujemy tragiczne wydarzenia - 3-letnie dziecko zmarło po zjedzeniu płatków śniadaniowych. Ten tekst poświęcony został sokowi ze świeżego buraka oraz jego prozdrowotnym właściwościom.

Niestety, na przesłanym do redakcji zdjęciu, nie widać numeru BDO na paragonie. Przedsiębiorca ma prawo jednak zgodnie z art. 29a ust. 6 pkt 2 ustawy o VAT koszty opakowania wykazać w osobnej pozycji na paragonie ze stawką 5 proc.

obraz 2021-07-05 151156

Źródło: dziejesie.pl

Artykuły polecane przez Redakcję Smakoszy:

Źródło: money.pl

Zapraszamy na nasz Instagram

Podobne artykuły

Restauracje

Staruszek zapłacił krocie za obiad z rodziną

Czytaj więcej >

Restauracje

Nieprzyjemny incydent w McDonald's

Czytaj więcej >

Restauracje

Niesamowity pomysł restauracji na Kaszubach

Czytaj więcej >
Pizza nad morzem kosztuje krocie

Restauracje

Horrendalne ceny za pizzę nad morzem

Czytaj więcej >

Restauracje

Już za moment Polacy pożegnają kłopotliwe obostrzenie

Czytaj więcej >
Gofry warte małą fortunę

Restauracje

Najdroższy gofr nad Bałtykiem

Czytaj więcej >