Smakosze.pl
Która fasolka szparagowa jest najzdrowsza?

Canva / Mythja / Jodie Johnson

Zielona czy żółta? Która fasolka szparagowa jest zdrowsza?

4 Lipca 2021

Autor tekstu:

Jakub Kossakowski

Udostępnij:

Fasolka szparagowa jest uwielbiana przez liczne grono smakoszy. Nietrudno natknąć się na osoby, które w sezonie sięgają po nią niemal codziennie. Na naszych talerzach gości zarówno żółta, jak i zielona fasolka szparagowa. Obie z nich są równie zdrowe.

Smakowita fasolka szparagowa niejednokrotnie przyprawiała nas o szybsze bicie serca. Wszystko za sprawą walorów smakowych. Jednak nie tylko one się liczą. Warto również zwrócić uwagę na to, jak fasolka szparagowa wpływa na nasze zdrowie.

Dalsza część artykułu pod nagraniem:

Która fasolka szparagowa jest zdrowsza?

Fasolka szparagowa często gości na naszym portalu. Już wcześniej wspominaliśmy o niecodzienny wydaniu tej smakowitej rośliny. Dziś skupimy się na znajdujących się w niej składnikach odżywczych.

Wielu smakoszy zastanawia się zapewne nad tym, która fasolka szparagowa jest najzdrowsza. W Polsce możemy dostać zarówno żółtą, jak i zieloną odmianę. Okazuje się, że oba gatunki cechują się podobną zawartością witamin i minerałów.

Zielona fasolka szparagowa ma delikatną przewagę nad żółtą, ponieważ znajdziemy w niej odrobinę więcej witaminy A i kwasu foliowego. Warto mieć jednak na uwadze fakt, że w żółtej natkniemy się na więcej potasu i fosforu.

Krokiety w niecodziennym wydaniu

Krokiety z nietypowym, jajecznym farszem

CZYTAJ DALEJ

Obie odmiany fasolki szparagowej mają liczne zalety. Oczywiście do odpowiedniego funkcjonowania organizmu potrzebujemy różnorodnej i odpowiednio zbilansowanej diety. Tym samym sama fasolka szparagowa nie zagwarantuje nam zdrowia.

Jakie sekrety skrywa fasolka szparagowa?

Fasolka szparagowa to nie tylko fantastyczny smak. Możemy w niej znaleźć cenne składniki odżywcze, które pozytywni wpływają na nasz organizm. Mowa między innymi o przeciwutleniaczach określanych mianem flawonoidów.

Dodatkowo fasolka szparagowa dostarcza nam witaminę C, witaminę E, witaminę A oraz betakaroten. Dzięki nim można spowolnić procesy starzenia. Nasz układ trawienny również wiele zyska za sprawą obu gatunków fasolki szparagowej.

Fasolka szparagowa ma wiele zalet

Fasolka szparagowa ma wiele zalet

Canva / Yana Gayvoronskaya

Fasolka szparagowa jest bogata w błonnik, który wspomaga procesy trawienne. Nie możemy zapomnieć o obecności manganu. Dzięki niemu lepiej przyswajamy inne składniki odżywcze. Warto nadmienić, że fasolka szparagowa zawiera także potas, kwas foliowy, przeciwutleniacze, magnez i ryboflawinę.

Jak widać, fasolka szparagowa jest wyjątkowo zdrowym produktem spożywczym. Z pewnością warto wzbogacić o nią swój codzienny jadłospis. Godny uwagi jest przepis na fasolkę szparagową z dodatkiem cebuli.

rtykuły polecane przez Redakcję Smakoszy:

Źródło: MyFitness

Zapraszamy na nasz Instagram

Podobne artykuły

Produkty

GIS wycofuje partię sezamu łuskanego

Czytaj więcej >

Produkty

Turysta zniesmaczony grillowaniem na plaży

Czytaj więcej >
Arbuz arbuzowi nierówny

Produkty

Jak wybrać idealnego arbuza?

Czytaj więcej >
Biedronka będzie otwarta w niedziele?

Produkty

Czy Biedronka będzie otwarta w niedziele niehandlowe?

Czytaj więcej >

Produkty

Czy handel w niedzielę zostanie zaostrzony?

Czytaj więcej >
Napój przyczynił się do zmian skórnych

Produkty

Okropne konsekwencje po zamówieniu uwielbianego napoju

Czytaj więcej >