Zupa gulaszowa z wołowiny - najlepszy przepis
Gęsta, pożywna, mięsna, aromatyczna, taka właśnie jest tradycyjna zupa gulaszowa z wołowiny. Przygotowanie tej pysznej potrawy nie jest czasochłonne, a całe danie ugotujesz w jednym garnku. Poznaj przepis na zupę gulaszową z wołowiny, doskonałą na sycący obiad dla całej rodziny.
Zupa gulaszowa z wołowiny jest tradycyjną, węgierską zupą o doskonałym, mięsnym smaku i wyjątkowym aromacie. Zupę cechuje duża ilość warzyw i przypraw. Papryka mielona i kmin odgrywa w daniu kluczową rolę, nadając gulaszowi doskonałego smaku. Zupę przygotuj z wołowiny bez kości, szczególnie polecam pręgę wołową.
Zupa gulaszowa to proste, jednogarnkowe danie, które posmakuje każdemu mięsożercy. Długie gotowanie wołowiny sprawia, że jest bardzo delikatna i wprost rozpływa się w ustach. Do smażenia i gotowania nie dodawaj soli, ponieważ zamkniesz pory w mięsie i zupa nie nabierze odpowiedniego smaku i aromatu. Gulasz dopraw solą dopiero przez samym podaniem.
Jeśli szukasz pomysłu na drugie danie z gulaszem- tu poznasz przepis na idealne placki po węgiersku, miękkie i jednocześnie chrupiące.
Przepis na zupę gulaszową z wołowiny
Składniki na 6 porcji:
-
500 g wołowiny bez kości, np. pręgi
-
duża, czerwona papryka
-
3 duże ziemniaki
-
marchewka
-
korzeń pietruszki
-
duży pomidor
-
2 cebule
-
3 ząbki czosnku
-
2 łyżki masła
-
pół pęczka natki pietruszki
Przyprawy do zupy gulaszowej:
-
łyżka papryki czerwonej słodkiej
-
łyżeczka kminu rzymskiego
-
łyżeczka papryki mielonej ostrej
-
2 liście laurowe
-
sól, pieprz
Jak przygotować zupę gulaszową z wołowiną?
Wołowinę umyj, pokrój w kostkę, pokrój również paprykę, marchewkę, ziemniaki, pietruszkę, pomidora, posiekaj cebule i czosnek.
W dużym garnku z grubym dnem zeszklij na maśle czosnek i cebulę, dodaj wołowinę i obsmaż ją przez chwilę. Następnie dodaj pietruszkę, marchewkę, paprykę i ziemniaki, oprósz kminem, papryką słodką, paprykę ostrą i smaż na wolnym ogniu przez około 10 minut.
Do garnka wlej 1,4 l wody, dodaj liście laurowe, pokrojonego w kostkę pomidora i gotuj na wolnym ogniu przez 1,5 godziny, żeby mięso było miękkie i delikatne, a cała zupa zgęstniała.
Pod koniec gotowania dopraw zupę solą, pieprzem i oprósz posiekaną natką pietruszki.
Smacznego.