Wyszukaj w serwisie
przepisy porady dieta Show-biznes od kuchni produkty kuchnia smakoszy quizy
Smakosze.pl > Produkty > Bosacka wzięła do ręki chrzan i powiedziała, co myśli. Każdy powinien o tym wiedzieć przed świętami
Maciej Jurczyk
Maciej Jurczyk 25.03.2024 10:08

Bosacka wzięła do ręki chrzan i powiedziała, co myśli. Każdy powinien o tym wiedzieć przed świętami

chrzan w słoiku i Katarzyna Bosacka
Fot. East News/AGENCJA SE; Instagram/katarzynabosacka

Katarzyna Bosacka sprawdziła skład chrzanów ze słoika. Dała również wskazówki, na co powinniśmy zwracać uwagę podczas zakupu tego produktu. Ta wiedza na pewno ci się przyda podczas przedświątecznych zakupów. Niektóre fakty mogą zaskoczyć.

Bosacka sprawdza chrzan

Znana dziennikarka i testerka produktów spożywczych - Katarzyna Bosacka - sprawdziła niedawno skład chrzanów ze słoika. O swoim teście poinformowała na Instagramie. Zdradziła także, na co zwracać uwagę przy zakupie tego produktu. Sprawdź, czy znasz wszystkie niuanse.

Szczególnie teraz ważne jest świadome wybieranie produktów. Święta coraz bliżej, więc warto bardziej zastanowić się nad także chrzanem. Z Katarzyną Bosacką będzie to dużo łatwiejsze. Zobacz, co niepożądanego może kryć się w słoiczku.

chrzan 3.jpg
Fot. Canva/Africa images
Kładę je na patelni i dodaję jajko. Po chwili mam tak pyszne śniadanie, że głowa mała

Na co zwracać uwagę

Bosacka w swoich testach zawsze zwraca uwagę na skład produktów. Tym razem oprócz najlepszego produktu wskazała także zasady, którymi należy się kierować podczas zakupu chrzanu na święta. 

Zasady przy wyborze chrzanu:

  • produkt powinien zawierać w swoim składzie jak najwięcej chrzanu
  • w składzie gotowego chrzanu nie powinno znajdować się: guma arabska, mleko w proszku, pirosiarczan sodu oraz guma ksantanowa.
  • chrzan w słoiku powinien zawierać: sól, cukier, ocet i kwasek cytrynowy
  • kieruj się zasadą im krótszy skład tym lepiej 

Stosując powyższe zasady, znajdziesz najlepszy pod względem składu chrzan. To jest możliwe. Wystarczy poświęcić chwilkę na przeczytanie etykiety.

Który chrzan jest najlepszy?

Dziennikarka w swoim poście wskazała także, który chrzan będzie najlepszym wyborem. Według niej najlepszy jest ten od firmy Runoland, który zawiera aż 82% korzenia chrzanu. 

Drugie miejsce pod względem zawartości tego warzywa zajął chrzan od marki Vitapol. Składa się on aż z 80% chrzanu. Trzecie miejsce zajął chrzan od firmy Naturo. Zawiera 75% korzenia. Jak widzisz, da się znaleźć chrzan z największą zawartością tego warzywa. Do ciebie należy tylko wybór, który chrzan podasz na świątecznym stole. 

Źródło: Instagram/katarzynabosacka