Nigdy nie dodawaj ich do jajecznicy. Przez 1 błąd wyjdzie gumowata i bez smaku
Czego nie dodawać do jajecznicy? Okazuje się, że są produkty, które po wymieszaniu z jajkami wcale nie sprawią, że usmażymy lekką i puszystą niczym chmurka potrawę. Podpowiadamy, jak uniknąć błędów. Jeden z nich — wlanie mleka do jaj i posolenie jeszcze przed smażeniem — ma nieprzyjemne skutki.
Jajecznicę każdy robi nieco inaczej. Wielu z nas podąża za radami z Internetu i smaży jajecznicę, dodając do niej mleka i soląc masę jeszcze przed wlaniem na patelnię. Liczymy, że pomoże nam to uzyskać lekką, puszystą konsystencję potrawy. Szefowie kuchni odradzają takie sztuczki.
Wiemy, czego nie dodawać do jajecznicy
Dodanie do jajek mleka wcale nie spowoduje, że danie wyjdzie kremowe. Zdaniem kulinarnych autorytetów uzyskamy niezbyt smaczną gumowatą masę. Wszystko dlatego, że już po wlaniu na patelnię, płyn oddzieli się od jajek.
Eksperci twierdzą, że nie wystarczy też zamiana mleka na gęstszy produkt, czyli np. śmietanę czy majonez. Nie unikniemy przyrządzenia mało apetycznej zupy w postaci twardej jajecznicy pływającej w zawiesinie.
Z podobnych powodów odradzają oni także solenie masy jajecznej przed wlaniem jej na patelnię. Właściwości przyprawy sprawią, że nawet jeśli starannie wymieszaliśmy jaja — i nie wystarczy tylko trochę skłócić ich przy pomocy widelca — po wsypaniu soli wszystko opadnie.
Jak przyrządzić dobrą jajecznicę? Szczegóły są istotne
Przygotowanie puszystej jajecznicy nie wymaga dodawania do jaj nabiału. Wystarczy jedynie mieszać wbity do miski produkt przy pomocy trzepaczki przez dłuższą chwilę tj. około minuty. Wtedy struktura dania będzie odpowiednia.
Solenie powinno odbywać się przed samym podaniem, a warzywa — które mogą uwolnić wodę i popsuć konsystencję potrawy — wrzucamy po zblanszowaniu i odparowujemy je starannie przed wlaniem masy jajecznej na patelnię.
Na naszej stronie znajdziecie kilka sprawdzonych przepisów na jajecznicę. Polecamy sycącą wersję z boczniakami. Być może też spodoba wam się danie z dodatkiem chrupiących brokułów.
Artykuły polecane przez Redakcję Smakoszy:
Jakubiak nie robi kopytek z ziemniaków. Używa niezwykle aromatycznego składnika
Na jakim mięsie najlepiej ugotować zupę ogórkową? Pełny smak i pożywność gwarantowane
Czy neo-angin działa antyseptycznie i łagodzi ból gardła? - Reklama